Blog

7,4’lük zelzele Suriye’yi de etkiledi: En az 230 meyyit

Maraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki sarsıntı Suriye, Irak, Mısır, Irak ve Lübnan’da da hissedildi. Sarsıntı, Suriye’nin başşehri Şam’ı, Lazkiye’yi, Halep’i ve ülkenin kuzeyindeki birçok bölgeyi etkiledi. Suriye devlet televizyonuna konuşan üst seviye bir sıhhat yetkilisi, meyyit sayısının 230’a yükseldiğini açıkladı. En az 230 kişinin hayatını kaybettiğini duyuran yetkili, 600’den fazla yaralı olduğunu paylaştı.

Geçtiğimiz saatlerde 42 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Suriye devlet medyası, meyyit sayısını güncelleyerek 100 kişinin hayatını kaybettiğini, 200’den fazla yaralı olduğunu duyurmuştu.

İdlib’de yardım örgütü olarak faaliyet gösteren El Esas irtibatlı Beyaz Miğferler’in açıklamasında ise ‘düzinelerce kişinin öldüğü, yüzlerce yaralı olduğu’ aktarıldı.

Lübnan’ın başşehri Beyrut başta olmak üzere, ülkenin tümünde hissedilen zelzeleden ötürü konutlarından çıkan birçok kişi geceyi otomobillerinde geçirdi. Irak’ın başşehri Bağdat ve Diyala’da da hissedilen sarsıntı sebebiyle beşerler can güvenliği telaşıyla konutlarından çıktı. (DIŞ HABERLER)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu