Elektronik

Açık artırma bitti; ambalajı bile açılmamış olan iPhone 1’e ödenen para “yok artık” dedirtti

Karen Green isimli birinin kutusu ve ambalajı açılmamış bir iPhone 1’i açık artırma ile satışa sunduğundan geçtiğimiz günlerde bahsetmiştik. İşte bu açık artırma nihayet sona erdi ve ismi açıklanmayan bir bayan, telefon için 63.356,4 dolar ödemeyi kabul etti. Açık artırma başlarken beklenen gayenin 50.000 dolar düzeyinde olacağı iddia ediliyordu.

LCG tarafından düzenlenen açık artırmada satılan bu iPhone, Karen Green’e birtakım arkadaşları tarafından yeni işini kutlamak için ikram edilmişti. Lakin o bu telefonun kutusunu hiç açmadı. Bu iPhone, AT&T operatörüne özeldi ve öbür ağlarla kullanılamıyordu. Onun kullandığı operatör ise Verizon idi.

Bu yüzden, iPhone’u kutusunu bile açmadan rafa kaldırdı. Tabi o vakitler bu telefonu kullanamamasının, iPhone’u özgün fiyatının 10 katından fazlasına satmanın anahtarı olacağını bilmiyordu.

Ekim 2022’de, yeniden LCG tarafından düzenlenen bir açık artırmada, benzeri bir iPhone 1 39.339 dolara satılmıştı. Lakin bu son satış, bu fiyatın hayli üzerine çıkmayı başardı. Elbette, Apple’ın birinci akıllı telefonunu yeni yüksek fiyattan kimin satın aldığına dair bir haber yok.

İlk iPhone piyasaya sürüldüğünde 4GB modeli 499 dolara ve 8GB modeli 599 dolara satılıyordu.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu