Blog

Adıyaman Besni Akınspor tesisleri çöktü, futbolcular altında kaldı

Merkez üssü Maraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki zelzelenin akabinde etraf vilayetlerde de önemli hasar meydana geldi. Birçok binanın yıkıldığı Adıyaman’da da göçük altında kalan depremzedeleri kurtarma çalışmaları devam ediyor. Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, kentte 100 binanın yıkıldığını ve en az 28 kişinin hayatını yitirdiğini açıkladı.

Gazeteciler Cemiyeti 9. Köy muhabiri Ramazan Eles’in aktardığına nazaran, Adıyaman Besni Akınspor tesisleri çöktü. Kimi futbolcuların enkaz altında kaldığı aktarıldı. Enkazdan ses geldiğini aktaran Eles, yardım eden kimsenin olmadığını belirtti.

İYİ Parti Adıyaman Vilayet Lideri Kenan Doğan, dün akşam saatlerinde Halk TV’de İrfan Değirmenci ile Halk Ana Haber programına telefonla bağlanarak bölgeden son durumu aktardı. Doğan, “Daha evvel Suriye’den gelenler için kurulmuş 12 bin kişilik bir kent vardı, çadır kent. Orayı maalesef yıktılar, bir toplanma alanımız yok. Palavra söylüyorlar. Devletin eli uzanmadı hala. Beşerler daima enkazın altında bağırıyorlar bizi kurtarın diye. Mazot bulunmuyor. Adliyenin karşısındaki üç tane büyük apartman çökmüş durumda. Altında yüzlerce insan var. Devlet yok. Sabahtan beri otomobilimle geziyorum cadde cadde, sokak sokak” tabirlerini kullandı.

Doğan katıldığı Halk Tv’de kelamlarını şöyle sürdürdü: “Vatandaş kendi kendine yetme mecburiyetinde. Devletin hiçbir şeyi yok. Kimse bize erişmiyor. Adıyaman’ın lafı bile olmuyor. Çadır kent yok. Daha evvel milyonlarca para harcayarak kurduğumuz göçmen kampını darmadağın ettiler. Orası toplanma alanıydı. Kentin toplanma alanı yok. Açıktalar, yağmur yağıyor şiddetli. Bir tek devlet hastanemiz var. İki tane özel hastanemiz vardı. Maalesef onlar da çökme tehlikesiyle karşı karşıya.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu