Blog

Adıyaman’da 12 yaşındaki çocuk enkazdan yaralı kurtarıldı

Urfa İpekyol Caddesi’nde yıkılan 6 katlı bir binada, enkaz altında kalanların kurtarılması gayesiyle AFAD, UMKE, 112 Acil Sıhhat, polis ve jandarma takımlarının çalışmaları sürüyor.

AA’nın aktardığına nazaran yapılan ortam dinlemesinin akabinde enkazın altından yaklaşık 18 saat sonra yaralı olarak çıkarılan 1 kişi, bölgedeki sıhhat takımlarınca hastaneye kaldırıldı.

MALATYA’DA 19 SAAT SONRA ENKAZDAN YARALI OLARAK KURTARILDI

Deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği Malatya’da gruplar, enkaz altındakileri kurtarmak için vakte karşı yarışını sürdürüyor. Yeşilyurt ilçesinde, birinci zelzelede çöken 7 katlı bir rezidansta arama- kurtarma çalışmaları devam ederken, olay yerinin yanındaki tahliye edilmiş 5 katlı bir bina da büyük gürültü ile yıkıldı. Takımların çalışma yaptığı rezidansta sağ olduğu belirlenen Serhat Özdemir (45), yaklaşık 19 saat sonra yaralı olarak enkazdan kurtarıldı. Gruplar tarafından ambulansa taşınan Özdemir, hastaneye kaldırıldı.

MALATYA’DA FIRAT, 19,5 SAAT SONRA ENKAZDAN YARALI KURTARILDI

Malatya’da birinci zelzelede çöken Yeni Boztepe Caddesindeki Hasret Otel’de enkaz altında kalan Fırat Uyan (22), grupların çalışması sonucu yaklaşık 19,5 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. Sedye ile ambulansa taşınan Uyan, anne ve babası ile cep telefonu ile görüştürülerek güzel olduğunu söyledi. Duygusal anların yaşandığı görüşmenin akabinde sıhhat durumu düzgün olan Uyan, hastaneye kaldırıldı.

ADIYAMAN’DA 20 SAAT SONRA KURTARILDI

Adıyaman Atatürk Bulvarı’nda 9 katlı binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalanların kurtarılması hedefiyle AFAD, UMKE, 112 Acil Sıhhat, polis ve jandarma gruplarının çalışmaları sürüyor. Ortam dinlemesinin akabinde enkazın altından yaklaşık 20 saat sonra yaralı olarak çıkarılan ve isminin Filiz Coşar olduğu öğrenilen kişi, bölgedeki sıhhat gruplarınca hastaneye kaldırıldı.

21 SAAT SONRA 1 ÇOCUK KURTARILDI

Adıyaman’da, yıkılan bir binanın enkazından 1 çocuk yaralı olarak çıkarıldı. Atatürk Bulvarı’nda çöken 9 katlı binanın enkazının altından yaklaşık 21 saat sonra yaralı olarak çıkarılan ve 12 yaşındaki S.Y. olduğu öğrenilen çocuk, bölgedeki sıhhat gruplarınca hastaneye kaldırıldı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu