Elektronik

Apple’ın merakla beklenen Reality Pro’su bir sefer daha ertelendi

Apple’ın uzun müddettir konuşulan karma gerçeklik başlığını tanıtması için biraz daha beklememiz gerekecek. Bloomberg’in yeni haberine nazaran Apple, tanıtımı Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC aktifliği sırasında yapacak. Evvelki tezler, tanıtımın Nisan ayında yapılacağı istikametindeydi.

Bloomberg, bu gecikmesinin kimi geliştirme sıkıntıları nedeniyle yaşandığını söylüyor. Apple’ın WWDC aktifliği sırasında yeni bir donanım eserini tanıtması az bir durum. WWDC, ekseriyetle en son iOS yahut MacOS sürümünü tanıtmak için kullanılan bir aktiflik.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı birkaç yıldır konuşulan bir aygıt. Bunun en büyük nedenlerinden biri, nitekim ihtilal niteliğinde bir eser olma ihtimali. Yakın tarihli bir öteki Bloomberg raporu, başlığın hem artırılmış gerçeklik modunda (görsellerin “gerçek dünyaya” yerleştirildiği) hem de tam sanal gerçeklikte (kullanıcının bakış açısının büsbütün sanal dünyada olduğu) kullanılabileceğini sav ediyor. Ayrıyeten, fizikî el kontrolörlerine yahut eşlik eden bir PC’ye muhtaçlık duymadan çalışacağı da bildiriliyor.

Raporlara nazaran Apple, aygıta Reality Pro ismini verecek ve 2023’ün sonlarına hakikat piyasaya sürmeyi planlıyor. Bununla birlikte, fiyatının 3.000 dolara kadar mal olabileceği de argüman ediliyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu