Blog

Argüman: Sinan Ateş’i öldüren tetikçiyi kaçırmak için Bolu’da gerçekleşen gizemli buluşma

Eski Dava Ocakları Genel Lideri ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in Ankara’da silahlı hücumda öldürülmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cinayetin tetikçisi olduğu belirtilen Eray Özyağcı, dün akşam saatlerinde yakalandı.

T24 muharriri Tolga Şardan’ın ‘Sinan Ateş’i öldüren tetikçiyi kaçırmak için Bolu’da gerçekleşen gizemli buluşma’ başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

“İddiaya nazaran; Ateş’in öldürülmesi aksiyonunda yer aldıkları gerekçesiyle tutuklanan Avukat Serdar Öktem ile İdeal Ocakları Genel Merkez eski yöneticisi Tolga Demirbaş, cinayetten sonra Bolu’da buluştu. Öktem’in İstanbul’dan, Demirbaş’ın da Ankara’dan Bolu’ya ulaştığı anlaşıldı.

Buluşma sırasında cinayetin tetikçisi olduğu savıyla aranan Eray Özyağcı da Demirbaş’la birlikteydi. Hatta, Öktem ve Demirbaş’ın kullandıkları cep telefonlarının sinyal hareketlerine bakıldığında Bolu ve etrafında uzun müddetle cins attıkları belirlendi.

İşin değerli boyutu ise tetikçi Özyağcı’nın bu buluşmanın akabinde dün yakalanana kadar kayıplara karışması.

Cinayet soruşturması kapsamında farklı bir bilgiye daha ulaştım.

Şöyle ki; savcılık, kuşkulu Tolga Demirbaş’ın üçüncü sefer gözaltına alınması gayesiyle ‘gizli’ talimat yazdı. Hatta bilgi sızmasının önlenmesi emeliyle talimat, UYAP sistemine yüklenmedi. Tıpkı talimatta Demirbaş’ın gözaltına alınmasının yanı sıra mesken ve işyerinde arama yapılması istendi.

Talimat sonrasında iki gün mühletle gözaltı süreci gerçekleşemedi. Bunu nedeni ise Demirbaş’ın adresinin İdeal Ocakları olarak çıkmasıydı. Adres bu halde çıkınca arama da yapılmadı.

Savcılık bu defa ikinci bir talimat yazdı. Bu talimatta da Demirbaş’ın gözaltına alınması istendi. Lakin bu kere teze nazaran arama ve el koyma talebi yoktu.

Cinayetin değerli isimlerinden Demirbaş’ın gözaltına alınmasında yaşanan gelişmeler, aldığım bilgiye nazaran Adalet Bakanlığı’na yansıdı.

İddiaya nazaran, bu basamaktan sonra bir görüşme trafiği yaşandı ve Demirbaş gözaltına alındı. Bu ortada bir öteki bilgi daha var. Tekrar Tolga Demirbaş’la ilgili.

İddiaya nazaran; savcılık, Ateş’in öldürülmesinden sonra kimi emniyetçilerin, şimdi ismi gündeme gelmediği süreçte Demirbaş’la telefonla görüştüklerini belirledi.

Bu görüşmeler nedeniyle savcılığın önümüzdeki süreçte ismi belirlenen emniyet çalışanının tabirine başvuracağı söyleniyor.

Merak edilen bahislerden biri de Demirbaş’ın birinci gözaltına alındığı sırada yanında bulunan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un olay anındaki telefon görüşmeleri.

Kılavuz hala TBMM üyesi olması nedeniyle dokunulmazlık sahibi. Kılavuz’un o esnada güvenlik bürokrasisinin kritik noktalarında yer alan birtakım isimlerle görüşüp görüşmediği merak konusu. (…)”

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu