Blog

Ataşehir Belediyesi’nde 5 bireye konut mahpusu, 20 şahsa isimli denetim

İstanbul’daki Ataşehir Belediyesinde 2018’de yürütülen ihaleye fesat karıştırma soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 28 şüphelinin sevk edildiği İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki süreçleri tamamlandı.

AA’nın haberine göre Savcılıkça sözleri alınan şüphelilerden 6’sı hür bırakılırken, 10’u tutuklama, 10’u da isimli denetim talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine tutuklama talebiyle sevk edilen şüphelilerden 5’i hakkında mesken mahpusu biçiminde isimli denetim önlemi kararı alındı. Hakimlik, öteki 15 şüphelinin ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakılmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 2018’de yürütülen ihaleye fesat karıştırma soruşturmasında, 2013’te Ataşehir Belediyesine ofis materyalleri alım ihalesinde usulsüzlük yapılarak 2 milyon lira haksız yarar elde edildiği öne sürülmüştü.

Ayrıca Ataşehir Belediyesinin açık hava reklam panolarının 3 yıl mühletle kiraya verilmesi işiyle ilgili ihalelerde usulsüzlük yapıldığı ve kamu ziyanına yol açıldığı argümanı üzerine başlatılan soruşturmada da firma yetkilisi ve belediye vazifelilerinin ortalarında bulunduğu kimi şüpheliler tespit edilmişti.

Her iki soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 30 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatan polis, belirlenen adreslere düzenlediği operasyonlarda, Ataşehir Belediyesinin 2, Kadıköy Belediyesinin 1 lider yardımcısının da yer aldığı 28 kişiyi yakalamıştı.

Ataşehir Belediye Lider Yardımcısı Orhan Ç. ile Kadıköy Belediye Lider Yardımcısı Gül C’nin de ortalarında yer aldığı 26 kuşkulu, dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edilmişti. Ataşehir Belediye Lider Yardımcısı Sadık S.K. ile bir şüphelinin ise sıhhat meseleleri nedeniyle savcılık talimatıyla hür bırakıldığı öğrenilmişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu