Sanayi

Bakan Nebati: İştirak Finans Kefalet Şirketi’ne yüzde 4 pay ile iştirak edeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Kurulacak olan İştirak Finans Kefalet Şirketi’ne, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, Hazine ve Maliye Bakanlığımız olarak yüzde 4 oranında pay ile iştirak edeceğiz” dedi.

Bakan Nebati, Twitter’daki hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kurulacak olan İştirak Finans Kefalet Şirketi’ne, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, Hazine ve Maliye Bakanlığımız olarak yüzde 4 oranında pay ile iştirak edeceğiz. İştirak Finans Kefalet Şirketi, iştirak finans kuruluşlarımızın sinerjisini artıracak, bölümün kendi bünyesinde kefalet muhtaçlıklarını karşılayarak iştirak ekosisteminin güçlendirilmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Katılım temellerine uygun çalışan işletmelerin, finansmana erişim sürecinde teminat muhtaçlıklarını İştirak Finans Kefalet Şirketi’nden karşılayabileceğine işaret eden Bakan Nebati, DHA’nın aktardığına nazaran şu sözlere yer verdi: “Katılım finans kesimimizin tüm kurumsal yapıları ve enstrümanlarıyla ülkemizin bu alandaki muhtaçlıklarını büsbütün karşılayabilecek seviyeye ulaşmasını ve İslam dünyasında da ‘iyi uygulama modeli’ olarak gösterilebilecek bir ekosisteme ve derinliğe sahip olabilmesini dilek ediyoruz. Bu vizyonla, İştirak Finans Kefalet Şirketi’nin, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.” (EKONOMİ SERVİSİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu