Blog

Barolardan, tehdit edilen Bingöl Barosu Lideri Ömer Faruk Hülakü’ye takviye

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve barolar, toplumsal medyada Diyarbakır Barosu Lideri Nahit Eren’i tehdit eden hesapların bu kere Bingöl Barosu Lideri Ömer Faruk Hülakü’yü maksat gösterdiğini belirtti ve Hülakü’ye takviye verdi.

Baroların ortak açıklamasında, “Diyarbakır Barosu Liderimize yönelen tehdit için yaptığımız açıklamanın mürekkebi kurumadan bu sefer tıpkı hesaplar, kendisi ve eşinin şahsî bilgilerini kullanarak Bingöl Barosu Liderimiz Av. Ömer Faruk Hülakü’yü amaç göstermiştir. 01 Şubat 2023 tarihinde Türkiye Barolar Birliği ile 81 Baro tarafından yapılan ortak açıklamada söz ettiğimiz üzere yeni bir kayba ve yeni bir acıya tahammülümüz yoktur. Bu hesapların gerisindeki zihniyetin maksat göstermesi sonucu oluşan iklimde ülkemizde kaç aydınlık yüzler kaybedildi” sözleri kullanıldı.

“Bizler hukuk kurumları olarak; insan hakları savunusundan, herkes için hukuk ve adalet gayretinden hiçbir şartta vazgeçmeyeceğiz” denilen açıklama şöyle devam etti:

“Bu maksat gösterme teşebbüslerinin hala devam ediyor olmasının en temel sebebi elbet ki cezasızlık kültürüdür. Önleyici önlemler konusundaki davetimizi ısrarla yineliyoruz. Bu hesaplara karşı aktif bir soruşturma sürecinin yürütülmemesi; failleri cesaretlendirmekte ve kriminal eğilimlere yer oluşturmaktadır. Aşağıda imzası olan Türkiye Barolar Birliği ve Barolar olarak; Bingöl Baro Liderimiz Av. Ömer Faruk Hülakü’nün yanında olduğumuzu, tüzel sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna hürmetle bildiririz.”

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu