Blog

Bedros Şirinoğlu: 3 IŞİD üyesi suikast için Türkiye’ye gelmiş

Ermeni Vakıflar Birliği (ERVAP) ve Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Lideri Bedros Şirinoğlu, Ermeni cemaat liderlerinin bulunduğu bir kümeye attığı bildiride, “Moralinizi bozmak istemem ancak aldığım duyumları size iletmek zorundayım. Askeri eğitim almış üç DEAŞ militanı ülkeye giriş yapmış” dedi.

Şirinoğlu, iletinin devamında, “Amaçları manevî ve sivil önderlere ses getirecek suikast teşebbüsü. Bu nedenle toplu kültürel şovlara okullara dikkat etmemiz lazım. İmkan dahilinde önlemimizi alalım. Cemaatleri ilgilendiren etkinliklere 2-3 aya kadar orta vermemizde yarar var. Bu nedenle 6 Şubat’taki toplantımızı iptal ediyorum. Bu vakit zarfında tüm dernek faaliyetlerini de bireyler yakalanana kadar yapmamanızı tavsiye ederim” sözlerini kullandı.

”ORTALIĞI PANİĞE VERMEYİN’ DEDİM’

Mesajla ilgili Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Şirinoğlu, “Dün Emniyet bana verdiği müdafaa sayısını artırdı. Kelam konusu taarruz bilgisi korumalarıma verilmiş. Şu an 4 başka müdafaam var. Ben huzursuz değilim. Devletimiz gereken tedbiri almıştır. Bu bireyleri yakalar. Üzüldüğüm şey uyardığım cemaat başkanlarının bunu yayması. Cemaat liderlerine attığım mesajımın devamında ‘Ortalığı paniğe vermeyin. Aktiflikleri domuz gribi vs var diyerek erteleyin’ dedim” sözlerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yetkilileri ise hususla ilgili, “Bize ulaşan bu türlü bir bilgi yok. Fakat yabancı ülkelerin basınında yer hareketliliği mevcut” bilgisini verdi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu