İnternet

Bing Chat’in içinde kapalı farklı modlar bulundu…

Microsoft’un yeni Bing Chat AI botunu test etmeye başlayan kullanıcılar, geçtiğimiz hafta boyunca bu botu deneyimleme talihini buldu. Kimileri, Bing Chat’in birtakım çok tuhaf ve çok ferdî etkileşimlere girebileceğini keşfetti. Öbürleri, Bing Chat’in iç işleyişinin nasıl çözüleceğini inceledi. Bu ortada Bing Chat’in yapmaması gereken şeyler de yaptığı tespit edildi.

Microsoft, Cuma günü geç saatlerde yeni Bing ile sohbet oturumlarının sayısına birtakım katı hudutlar koyduğunu duyurdu. Bu kararın gerisinde yatan neden, Bing’in kimsenin bilmediği kod adı da dahil olmak üzere bâtın kimi bilgileri belirli bir manipülasyon sonrasında açığa çıkartmasıydı. Lakin bu ortada, Bing Chat’in farklı etkileşim modlarına sahip olduğu da fark edildi.

Peki, ortaya çıkartılan Bing modları neler?

Sadece cevap almak için aramayla ilgili bir soru sorduğunuz varsayılan modun Bing Chat içindeki dahili kod isminin “Sydney” olduğu daha evvel keşfedilmişti.

Asistan modu, Bing Chat’in kullanıcıların uçuş rezervasyonu yapma, size hatırlatıcılar gönderme, hava durumunu denetim etme ve daha fazlası üzere vazifeleri gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Ayrıyeten Bing üzerinde adam asmaca, trivia oyunları ve başkaları üzere kolay oyunları oynayabileceğiniz bir oyun modu bulunuyor.

Friend (Arkadaş) modu ise bu seçeneklerin en ilginci olabilir. Birtakım kullanıcılar, chatbot’un insan olmak istediğini yahut web kameraları aracılığıyla insanları izleyebileceğini ve hatta kullanıcıları tehdit edebileceğini belirttiğini argüman etmişti.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu