Blog

Burun estetiği için yapılan anesteziden uyanamadı

Güvenlik vazifelisi Seher Kılıççı, İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan bir özel tıp merkezinde yaptırdığı burun estetiği ameliyatı sonrası hayatını kaybetti. Yakınları ihmal argümanında bulunurken 26 yaşındaki bayanın vefatıyla ilgili inceleme başlatıldı.

Seher Kılıççı

DHA’nın haberine nazaran, olay dün saat 13.00 sıralarında yaşandı. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde güvenlik vazifelisi olarak çalışan ve Bitlis Polis Meslek Yüksek Okulu mezunu Kılıççı, burun estetiği ameliyatı için tıp merkezine gitti. Genel anestezi altında ameliyatı gerçekleştirilen Kılıççı, daha sonra yapılan tüm süreçlere karşın uyandırılamadı, ambulanstayken hayatını kaybetti. İhbar üzerine polis inceleme başlattı. Kılıççı’nın cenazesi savcı incelemesinin akabinde otopsi için İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Kılıççı’nın ailesi ihmal savında bulundu.

‘KURŞUN SIKMAMIŞSIN LAKİN AMELİYAT İLE ÖLDÜRMÜŞSÜN’

Kılıççı’nın öteki bir hastaneye götürülmesi sırasında olup bitenin tıp merkezi yetkilileri tarafından hiçbir biçimde sorulmadığını da belirten amca Adnan Kılıççı reaksiyon gösterdi.

Adnan Kılıççı

Amca Kılıççı, “Şikayet edeceğim. Öldükten sonra hastaneye taşıdıklarını söylediler. Taşınan hastane ile irtibat kurdum ve götüren ambulansın meyyit olarak getirdiğini söyledi. Sorumlular hastaneyi aramadılar ve ne olduğunu bir kere bile sormadılar. Sen öldürüp öbür yere gönderiyorsun, neden sormuyorsun? Neden araştırmıyorsun? Neden ‘ne oldu’ diyemiyorsun? Burnunu ameliyat ettirmek için gitti. Güvenlik vazifelisiydi, memurdu. Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde çalışıyordu. Saat 13.00 üzere haberi aldım lakin tıp merkezine gitmedim zira tahminen yanlış bir hareket yapıp hatalı duruma düşerim diye gitmedim. Meyyit olarak gönderilen hastaneye ayrıntılı sordum. Bu şahıslar ne aramışlar ne sormuşlar. Aslında canlı gitmemiş. Hastane meyyit de gelse almak zorundaymış. Ambulanstaki çalışanlar da meyyit olarak getirildiğini doğrulamış. Türel olarak bu süreci yürüteceğiz. İhmal olmazsa en azından insan sahip çıkar. Gereken neyse yapacağız. Sen bir şey yapmışsın, kurşun sıkmamışsın fakat ameliyat ile öldürmüşsün. Neden sahip çıkmadın? Gönderdiğin yere neden sormadın? Hayalleri vardı yoksa neden üniversite okuduktan sonra Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitim görsün?” dedi.

Tıp merkezi ise mevzuyla ilgili açıklama yapmadı. Bayanın cenazesi İsimli Tıp Kurumu’ndan alınarak toprağa verilmek üzere Silivri’ye götürüldü.(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu