Blog

CHP Pazarcık İlçe Lideri Veysel Şervan: İlçede en az 100 bina yıkıldı

DUVAR- CHP Pazarcık İlçe Lideri Veysel Şervan, ilçede meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki zelzele hakkında açıklama yaptı.

Birçok yakınının enkaz altında olduğunu belirten Şervan, şunları söyledi:

“Pazarcık çok berbat durumda. Ben de kendimi ve ailemi binadan güç kurtardım. Beşerler kendi imkanlarıyla kurtarma yapıyor. Biz tam enkazdan çıkmıştık ki bir kişinin enkazdaki küçük bir boşluktan elini uzattığını gördük. Onu kurtarmaya çalışan arkadaşımızın üzerine bina yıkıldı. Gözümün önünde, onu kurtarmaya çalışan da altında kaldı. Onlar kaldı, kurtulma bahtları yok, tam üzerlerine yıkıldı. Çok güç durumdayız şu anda.”

50 metre alanda beş binanın yıkıldığını gördüğünü söyleyen Şervan, yollardaki hasara karşın ilçeye ulaşımın açık olduğunu belirtti:

“Çok şiddetli ve çok uzun sürdü. Bu türlü bir sarsıntı görmedik. Şimdi tüm köyleri de gezemedim lakin köylerde de çok enkaz haberleri geliyor, köylerde de bir sürü bina yıkılmış. 50 metrede beş bina yıkıldığını gördüm. Çok bina yıkıldı fakat çok şükür çalışmalarda da canlı beşerler çıkarılıyor. Yalnızca benim gördüğüm, Pazarcık’ta en az 100 bina yıkıldı. Arama kurtarma çalışmaları daha yeni yeni, sabaha karşı birkaç tane geldi. Şu anda ne çadır var ne bir şey. Beşerler dışarıda, yağmur yağıyor, yiyecek yok, içecek yok, ısınma yok, bilmiyorum… Şu ana dek tesirli bir arama kurtarma yapılamadı.” (BBC TÜRKÇE)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu