Blog

CHP’li Açıkel ‘gönlünden geçen’ ismi açıkladı: Kılıçdaroğlu’dur…

CHP Genel Lider Yardımcısı Fethi Açıkel, cumhurbaşkanlığı adaylığına ait yaptığı açıklamada 13’üncü cumhurbaşkanının Altılı Masa’nın gösterdiği aday olacağını belirterek, ‘gönlünden geçen ismin CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu’ söyledi.

Açıkel, yazılı açıklamasında, Kılıçdaroğlu’nun, ‘devlet deneyimine sahip Türkiye’nin en önde gelen siyasetçisi’ olduğuna inandıklarını belirtti.

“Kılıçdaroğlu’nun, Türkiye’deki ön yargıları aşmak için, büyük bir kucaklaşma ve helalleşme siyasetinin mimarı olduğunu” savunan Açıkel, CHP takımları olarak Kılıçdaroğlu’nun, devlet deneyimi, demokrasi birikimi ve siyasi çabası prestijiyle Cumhurbaşkanlığına en layık adayların başında geldiğine inandıklarını lisana getirdi.

‘KÜLLİYE DEĞİL, TÜRKİYE DİYENLER KAZANACAK’

Genel Lider Yardımcısı Fethi Açıkel, şunları kaydetti:

“Bu, benim hem kendi ferdî görüşüm hem de partimizde paylaşılan görüşümüzdür. 13’üncü cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın, Altılı Masa’nın gösterdiği aday olacaktır. Gönlümüzden geçen isim de Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ancak Genel Başkan’ımızın bize ısrarla telkin ettiği şey, Altılı Masa’yı rencide edecek bir beyanda bulunmamamız istikametindedir. Millet İttifakı, adayın kim olacağını en yakın süreçte kararlaştıracaktır.

Bize düşen vazife, demokratik kararlığımızdan hiçbir biçimde vazgeçmeden, Türkiye’den yana tutum almamızdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yurttaşları, Türkiye’den yana halini güçlü bir halde ortaya koyacaktır. ‘Külliye değil, Türkiye’ diyenler kazanacaktır. Biz kazanacağız.”

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu