Blog

CHP’li Akın: Esnaf Bakanlığı kuracağız

ANKARA – CHP Genel Lider Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’deki esnaf ve sanayi odalarının temsilcilerini ziyaret etti. Ziyaretinde yaptığı konuşmada iktidara gelmeleri halinde ‘Esnaf Bakanlığı’ kuracaklarını söz eden Akın, “Esnafın kaygısını anlatacağı bir yer olsun istiyoruz” dedi.

‘ESNAF BAKANLIĞI KURULACAK, BORÇ FAİZLERİ SİLİNECEK’

Esnafın siftahsız dükkan açtığını ve kapanan kepenk sayısının arttığını söz eden Akın, “Esnafımızın esnaf kredi kooperatiflerinden ya da bankalardan aldıkları kredilerini ödeyemediğini bilmeyen, duymayan kalmadı. Buna rağmen bu husus iktidarın umurunda bile değil. Biz iktidarımızda bu borçların faizlerini sileceğiz. Esnaf bugün sıkıntısını nereye anlatacak. Bir bakanlık var mı? Milyonlarca esnaf var, Allah nasip ederse göreceksiniz Esnaf Bakanlığı kuracağız. Esnafın kaygısını anlatacağı bir yer olsun istiyoruz” dedi.

‘ÇİFTÇİLERİN KREDİ FAİZLERİ İKTİDARIN BİRİNCİ HAFTASINDA SİLİNECEK’

Çiftçilerin yaşadığı meselelere da dikkat çeken Akın, iktidara gelmeleri halinde, birinci bir hafta içinde, çiftçilerin tarım kredi kooperatiflerinden ve bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini sileceklerini söyledi. (DUVAR)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu