Blog

CHP’li Veli Ağbaba: Arama kurtarma grubu de maalesef enkazın altında kaldı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde yakın şiddette bir zelzele daha yaşandı. AFAD’ın şiddetini 7.6, merkez üssünü Maraş olarak açıkladığı yeni zelzelenin akabinde Malatya’da tekrar çok sayıda bina hasar gördü.

Malatya’da arama kurtarma çalışmalarına yardım eden CHP Genel Lider Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya’daki duruma ait şunları söyledi:

“Az evvel, dün gece yıkılan binanın yanında yıkılmayan bir bina vardı. Orada enkazdan çıkan insanları taşıdık. Akabinde, buradan çekilelim dedik. Burada zira bir yıkılmayan bina vardı. Orayı boşalttık. Boşalttıktan yaklaşık 20 saniye sonra bir bina, arama kurtarma yapılan binanın üzerine çöktü. Şu anda, dün akşamki zelzeleden sonra bu son yaşanan sarsıntıyla birlikte Malatya’daki facianın, felaketin boyutları çok daha arttı. Maalesef, birçok bina daha yıkılmış durumda. Acil yardım bekliyoruz. Arama kurtarma takımı de maalesef enkazın altında kaldı. Şiddetini bilmiyorum ancak dün akşamkine yakın şiddette bir sarsıntıydı. Şu anda durum felaket boyutunda Malatya’da.”

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu