Blog

Çin’de kaybolan lise öğrencisinin cesedi 106 gün sonra bulundu

Çin’in Jiangxi eyaletinin Yanshan ilçesinde bir lisede kaybolan ve 14 Ekim 2022’den beri aranan 15 yaşındaki Hu Xinyu’nun cesedine ulaşıldı. En son 14 Ekim’de arkadaşlarıyla çalışmaya giderken görüntülenen Hu, 106 gündür aranıyordu.

Yanshan Polisi’nin birinci açıklamasına nazaran, cumartesi günü Hu’nun okuduğu Zhiyuan Lisesi’nin yakınlarında yer alan Jinji Dağları’nda bir ceset bulunduğuna ait bir şikayet geldi. Birinci araştırmalardan sonra, cesedin üzerindeki kıyafetlerin eşleşmesi ile birlikte polis daha sonra lokal savcılardan, aile temsilcilerinden ve ailenin avukatından soruşturmaya başkanlık etmelerini istedi. Pazar günü çıkan DNA sonuçlarına nazaran, cesedin Hu’ya ilişkin olduğu kesinleştirildi.

SES KAYIT AYGITI BULUNDU

Ayrıca olay yerinde bulunan bir dijital ses kayıt aygıtının da inceleneceği aktarıldı.

Ailenin avukatı Zheng Xiaojing, pazar sabahı toplumsal medyada polisin otopsi yapmak için aileden müsaade istediğini bildirirken, haberlere üzüldüğünü ve gerçekte ne olduğunu ortaya çıkarmak maksadıyla dava evraklarını incelemek için bir talepte bulunacağını da kelamlarına ekledi.

ARAMALARA 5 BİN KİŞİ KATILDI

Xinyu’nun kayboluşu, Çin’de en çok tartışılan mevzulardan biri oldu. 7 Ocak’ta soruşturma grubunun yazdığı açık mektupta, polisin Hu’yu bulmak için ‘elinden gelenin en güzelini yaptığı’ belirtilmişti.

Tüm okul mülkleri arandı ve Hu’nun öldürüldüğüne, intihar ettiğine yahut okul yerinde bir kaza geçirdiğine dair hiçbir belirti bulunamadı. Grup, okulun güneyindeki 39.27 hektarlık ormanda da arama yaptı ve mektupta Hu’dan hiçbir iz bulunmadığı belirtildi. 9 Ocak’tan bu yana, soruşturma grubu lokal halkı okulun yakınındaki ormanda aramayı genişletmek için seferber etti. Lokal basında çıkan haberlere nazaran, aramaya yaklaşık 5 bin kişi katıldı. (DIŞ HABERLER)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu