Blog

Derik’teki kazada yaralanan bir kişi daha hayatını kaybetti

Mardin’in Derik ilçesinde 20 Ağustos’ta Cengiz Holding’ten aldıkları yükü taşıyan iki TIR’ın karıştığı ve 20 kişinin hayatını kaybettiği kazada ağır yaralanan bir kişi daha hayatını kaybetti. Kazada yaralanıp ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden Nofa Çelik, kazadan 161 gün sonra hayatını kaybetti.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere nazaran, Çelik’in cenazesi, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin morgundan alınıp, Dêrîk’te bulunan Abdullah Akın Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ne olmuştu?

Derik’te 20 Ağustos’ta meydana gelen TIR kazasının akabinde yardıma gidenlere de öbür bir TIR çarpmıştı. Kazada Şervan (6) ve Mihriban Tanrısever (11) ile İbrahim Halil Has (80) ve İnan Berk (35) polis Yahya Ergin (33), Bessi Bağlayan (57), İrfan Aktaş (45), Mülkiye Acar (56), Ünal Ekinci (24), Baran Açan (28), Hamit Akkoyun (82), Ahmet Aktay (30), Sıtti Abul (84), Fesih Dağ (61), Velat Dağ (45), Kemal Dağ (60), Hatip Denk (66), Necla Arda (27), İsa Ayebe (42), Baver Babur (17) ömrünü yitirmişti. Kazada 6’sı ağır, 26 kişi yaralanırken, gözaltına alınan TIR sürücüleri Umut Gündüz ile Yusuf Şataflı tutuklanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu