Blog

Dünya tıp literatürüne giren Nida Pelit hayatını kaybetti

Kocaeli’de, pandemi periyodunda Covid-19 hastası Nida Pelit (30), yapay kalp ve akciğer aygıtı ECMO altındayken sezaryenle doğum yaparak dünyadaki birinci hadise olarak literatüre girdi. Nida Pelit, akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını yitirdi.

DHA’nın haberine nazaran pandemi devrinde hamileyken ECMO’ya bağlanan ve sezaryen doğuma alınan dünyadaki birinci hadise olarak literatüre giren Nida Pelit, 2021 yılının Ekim ayında Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mihra bebeği dünyaya getirdi. Nida Pelit, 2021 yılının ekim ayında girdiği hastaneden, geçen sene mart ayında taburcu oldu.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle bir müddettir tedavi gören Nida Pelit, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün gece ömrünü yitirdi. Bugün Gebze Yeşiltepe Camii’nde cuma namazının akabinde kılınan cenaze namazına Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, Nida Pelit’in eşi Anıl Pelit, yakınları ve birçok kişi katıldı. Pelit’in cenazesi Cumaköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu