Blog

Elon Musk, Beyaz Saray danışmanlarıyla görüştü

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında, Tesla’nın CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın, Biden’ın pak güçle ilgilenen kıdemli danışmanı Podesta ve altyapı çalışmaları koordinatörü kıdemli danışmanı Landrieu ile bir ortaya geldiğini duyurdu.

AA’nın aktardığına göre Musk ile danışmanların, enflasyonu düşürme ve altyapı yasası kapsamında elektrikli araçların rolü ve yakıtlardan çok elektrik kullanımının artırılması bahislerini ele aldığını kaydeden Jean-Pierre, görüşmenin Biden’ın altyapı çalışmaları ve ekonomiyi ne kadar ciddiye aldığını gösterdiğini aktardı.

Musk mayıs ayında “Biden’ın yanılgısı, ülkeyi dönüştürmek için seçildiğini düşünmesi ancak aslında herkesin daha az drama için onu seçmesi. 2024’te daha az bölücü bir aday daha düzgün olacak lakin tekrar de Trump’ın Twitter’a geri dönmesi gerektiğini düşünüyorum” demişti.

Biden ise haziran ayında Musk’ın Tesla yöneticilerine bir e-mail göndererek iktisat hakkında “Kötü hislerim var” açıklamasına karşılık vermiş ve “Kendisine Ay’a seyahatinde muvaffakiyetler diliyorum” demişti.

Musk son olarak temmuz ayında Biden’ın bir konuşmada promptera yazılan “cümlenin sonunu tekrar oku” biçimindeki notları da okumasıyla ilgili, “Prompterı kim denetim ediyorsa gerçek lider odur” sözlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu