İnternet

Elon Musk bu işe çok kızacak: Twitter’da mavi tik fiyaskosu yaşanıyor

Son birkaç aydır neden olduğu büyük tartışmalara karşın, Twitter’ın etkin global kullanıcılarının çok azının Twitter Blue için ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Twitter gibisi uygulamalar son vakitlerde pek de yeterli durumda görünmüyor. Milyarder Tesla CEO’su Elon Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana yaşanan tartışma dalgası kullanıcı sayısında büyük bir düşüşe neden oldu. Twitter ve Musk için daha da berbatı, çok az kişinin Twitter’ın mavi tik üzere özellikleri için ödeme yapmaya istekli görünüyor olması.

Bazı kullanıcılar Mastodon üzere merkezi olmayan alternatiflere geçerken, bu uygulamadan gelen son sayılar da, Twitter’ın direkt rakibi olan Mastodon’a kullanıcı kaptırdığını gösteriyor.

The Information’ın Salı günü sızdırılan bir iç dokümana dayanarak verdiği habere nazaran Ocak ayı ortası itibariyle ABD’deki aylık kullanıcıların yalnızca %0.2’si, yani yaklaşık 180.000 kişi Twitter Blue’ya kaydoldu. Aylık 8 dolarlık hizmet, kullanıcılara tweetleri geri alma ve düzenleme, bahisleri uzun bir formatta okuma, başka kullanıcıların gördüğü reklamların yarısını görme ve birkaç diğer özelleştirme yeteneği sunuyor.

Hesaplandığında, Twitter Blue’nun global kullanımı şirkete ayda yalnızca 2,3 milyon dolardan biraz fazla ya da yıllık gelir olarak yalnızca 27,8 milyon dolar kazandırıyor. Öbür bir deyişle bu özellik, değersiz bir meblağ üretiyor. Geçtiğimiz ay Wall Street Journal, Musk’ın 3 milyar dolarlık borç ödemesine yardımcı olmak için pay satmaktan bahsettiğini bildirmişti.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu