İnternet

Elon Musk, tweet’lerinin giderek daha az okunmasının faturasını çalışanına kesti

Elon Musk Twitter’ı o kadar çok seviyor ki, satın almak için 44 milyar dolar harcadı.

Ancak artık, milyarderin liderliği altındaki platform pek de düzgün durumda değil. İşten çıkarmalar ve yarı istekli ayrılmalar ortasında Twitter, bir vakitler sahip olduğu çalışanın tahminen dörtte üçünden fazlasını kaybetti.

Platformer’ın bir haberine nazaran Musk, bu hafta şirketin işçi sayısını en az bir kişi daha azalttı ve sitenin üst seviye mühendislerinden birini, milyarderin Twitter hesabının etkileşim sayıları nedeniyle işten çıkardı.

Musk, tweet’lerinin neden az etkileşim aldığını masaya yatırdığı bir toplantı düzenledi. Mühendisler bilgileri ortaya koyarak insanların Musk hakkında bir şeyler okumaktan sıkılmış olabileceğini açıkladı. Twitter çalışanları CEO’ya, Musk’a olan ilginin Nisan 2022’den bu yana 10 kat azaldığını gösteren bir Google Trends grafiğini ve öbür dahili bilgileri gösterdiler.

İddialara nazaran Musk toplantıda çok sonlandı ve mühendislerden birini çabucak toplantıda kovdu. Milyarderin ayrıyeten çalışanlarından aslında kısıtlı olan vakitlerini, her bir paylaşımının Twitter kullanıcılarına ne sıklıkla tavsiye edildiğini takip ederek geçirmelerini istediği bildirildi.

Musk’ın çalkantılı saltanatı başladığından beri Twitter hem reklam gelirlerini hem de kullanıcılarını kaybediyor. Kısa müddet evvel yayınlanan bir rapor, sitenin faal ABD’li kullanıcı sayısının Ekim 2022 ile Ocak 2023 ortasında yaklaşık %9 oranında azaldığını ortaya koydu. Kimileri muhtemelen Musk’ın kendisinden, öbürleri ise platformun azalan kalitesinden rahatsız.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu