Blog

Emniyet’e 10 bin yeni takım

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kimi bakanlık ve kurumlara 10 bin 24 takım ihdası gerçekleştirildi.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Takım İhdas Edilmesine Ait Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye nazaran, Emniyet Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına 1 Narkotik Cürümlerle Gayret Lideri, 3 Narkotik Hatalarla Uğraş Lider Yardımcısı ve 1000 polis memuru, Emniyet Genel Müdürlüğü taşra teşkilatına 9000 polis memuru, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatına 1 şube müdürü, Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı merkez teşkilatına 3 daire lideri ve 16 şube müdürü takımı ihdas edildi.

Resmi Gazete’de ayrıyeten, “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye nazaran, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Karamamesinin 282’nci unsurunun birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan “uygulamak”, ibaresinden sonra gelmek üzere “Bakanlıkça uygun görülen kütüphanelerde, kütüphane kullanıcılarına yiyecek ve içecek üzere ikramlarda bulunmak” ibaresi eklendi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu