Blog

Erdoğan: İsveç şok olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilecik Vezirhan’da “Kökümüz Mazide, Gözümüz Atide” programına katıldı.

AA’nın haberine nazaran Erdoğan, programda üçüncü kere aday olamayacağına yönelik tartışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

‘BAKALIM KAÇ KİLOSUNUZ?’

Erdoğan şunları söyledi: “Gençler, unutmayın ben de size aşığım. Milletimizin asırlık yorgunluğunu, asırlık zahmetlerini sırtlanan bir gençlik olarak hayata tutunma çabası verdik. Bu uğurda kaç arkadaşımızı ya bedenen ya fikren kaybettiğimiz periyotlar oldu. Hamdolsun tüm bu badireleri atlatarak belediye lideri, başbakan, cumhurbaşkanı olarak milletimize hizmet etme gururuna eriştik. Ne diyorlardı? ‘Muhtar bile olamaz’ diyorlardı. Lakin benim milletim bu kardeşinizi, ağabeyinizi bu ülkede cumhurbaşkanı yaptı. Artık Altılı Masa ne diyor? ‘Aday olamaz’ diyor. Size karşın milletim hem aday yapacak hem de cumhurbaşkanı yapacak. Ve doğal o vakit kilonuz da ortaya çıkacak. Bakalım kaç kilosunuz?”

‘İSVEÇ ŞOK OLACAK’

Erdoğan, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik sürecine ait şunları söyledi: “Dedik ki (İsveç) ‘Bak, şayet siz illa NATO diyorsanız, NATO’ya girebilmeniz için bu teröristleri bize iade edeceksiniz. Şayet bu teröristleri bize iade etmezseniz, 120 kişilik bir liste verdik, kusura bakmayın.’ Natürel bunlar o gün bugün bizimle kendilerine nazaran ‘Yok anayasa değişikliği yaptık, yok şunu yaptık, yok bunu yaptık.’ kendilerine nazaran dalga geçiyorlar. Bunlar Türkiye’yi tanıyamadılar. Zannediyorlar ki 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl evvelki Türkiye bugünkü Türkiye. Değil. Bak, ben bu akşam buradan bir şey söyleyeyim; biz icabında Finlandiya’yla ilgili farklı bir bildiri verebiliriz. Finlandiya’yla ilgili farklı iletisi verdiğimiz vakit İsveç şok olacak. Lakin Finlandiya da birebir yanlışı yapmaması lazım.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu