Elektronik

Galaxy S22 FE’yi pas geçen Samsung, S23 FE için radikal bir karara imza atabilir

Güney Koreli haber kaynağı Hankooki’nin bir haberine nazaran Samsung, Fan Edition (FE) serisinin olası yeni modeli Galaxy S23 FE’yi piyasaya sürmeyi planlıyor. Aygıtın tanıtımının 2023’ün ikinci yarısında, Ağustos yahut Eylül ayları civarında yapılması bekleniyor.

Galaxy Fan Edition aygıtları, Galaxy Note 7 FE’yi saymazsak, birinci olarak 2020’de S20 FE’nin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Bu FE aygıtları, Samsung’un üst düzey S serisi aygıtlarının uygun fiyatlı ve biraz “kırpılmış” alternatifleri olarak tasarlandı. Samsung, S20 FE için büyük bir hayran kitlesi toplayıp bir yıl içinde yaklaşık 10 milyon adetlik satış sayıları elde etti. Galaxy S21 FE ise birebir başarıyı yakalayamadı. Son olarak Güney Koreli dev, çoğunlukla global çip külfeti nedeniyle, Galaxy S22 FE’yi hiç piyasaya sürmedi.

Galaxy A74 iptal mi edilecek?

Haberde, Samsung’un Galaxy S23 FE’ye pazarda yer açmak için Galaxy A74’ten vazgeçebileceği de sav ediliyor. Galaxy A73, geçtiğimiz yıl büyük satış sayılarına ulaşamadı ve 3 milyon satış ile yetinmek zorunda kaldı. Hatta, şirketin önümüzdeki yıl A7 serisini büsbütün rafa kaldırabileceği bile söyleniyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu