Elektronik

Galaxy S23 serisinin birinci rekoru Samsung’un ana vatanı Güney Kore’den geldi

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra, genele bakıldığında hayli olumlu tenkitler aldı. Yeni telefonlar çok daha âlâ performans, daha uzun pil ömrü ve gelişmiş kameralar sunuyor. Bu yüzden de Samsung’un, ana vatanı olan Güney Kore’de Galaxy S23 serisi için rekor sayıda ön sipariş aldığını açıklaması sürpriz değil.

Güney Kore’den gelen raporlara nazaran Samsung, Galaxy S23 serisi için sadece yedi gün içinde 1,09 milyondan fazla ön sipariş aldı. Galaxy S23 Ultra, serinin en tanınan modeli oldu ve 650.000 ön sipariş alarak tüm ön siparişlerin %60’ını oluşturdu. Galaxy S23, tüm ön sipariş ünitelerinin %23’ünü ve Galaxy S23+ ön siparişlerin %17’sini aldı. Karşılaştırma için belirtmek gerekirse, Galaxy S22 serisi ülkede 1.01 milyon ön sipariş almıştı.

Samsung, takvim yılında Galaxy S22 serisinden %10 daha fazla Galaxy S23 satmayı hedefliyor. Güney Kore’de Galaxy S23 serisi ön siparişleri, fiyatsız depolama yükseltmeleri de dahil olmak üzere birçok avantajı beraberinde getiriyor. Yani, bir alıcı Galaxy S23’ün 128 GB’lık versiyonu için ödeme yaptığında otomatik olarak telefonun 256GB sürümüne sahip oluyor.

Galaxy S23 Ultra’nın sunduğu en değerli yükseltme 200MP birincil kamerası. Lakin telefonun performansı ve uzun pil ömrü de pek çok kişiyi kendini çekiyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu