Elektronik

Galaxy Z Fold 3’lerde can sıkan sorun: Katlanabilir ekranlar çatlamaya başladı!

Samsung Galaxy Z Fold 3 sahiplerinin toplumsal medya gönderileri ve kimi raporlar, diğer bir yerinde görünür bir hasar yahut aşınma olmadığında bile, telefonun iç ekranının tam ortasından bir çatlakla bozulduğunu gösteriyor.

Reddit’te Snoo_23916 isimli bir kullanıcı, /r/GalaxyFold alt dizisinde tecrübelerini paylaştı ve bir arkadaşına telefonunu göstermek için ekranı açtığında bir çatırtı sesi duyduğu söyledi. Bundan sonra ekranın sağ tarafı artık dokunmaya hiç cevap vermiyordu. Değişik bir formda, telefonun 15 aylık bir müddet boyunca haftada sadece 2-3 defa açıldığını da bildirerek, hatanın çok yıpranma olamayacağına işaret ediyor.

Mizderrung isimli öteki bir kullanıcı da emsal bir tecrübe paylaşarak, aygıtlarının üç aylık olduğunu ve Samsung’un bir darbe noktası olduğunu belirterek garantiyi reddettiğini söylüyor.

Şimdilik husus hakkında resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak şayet bu sorun yaygın bir hal alırsa, Samsung’un canını ziyadesiyle sıkacağını iddia etmek pek güç olmayacaktır.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu