İnternet

Google, arama sonuçlarında müstehcen görselleri bulanıklaştıracak

Bir blog gönderisinde Google, Google Aramalar üzerinde 18 yaşından küçük bir Google hesabıyla oturum açan herkes için arama sonuçlarında daha fazla yetişkin içeriği engelleyen İnançlı Arama ayarlarının faal edilmiş olduğunu hatırlattı ve bunu bir adım daha ileri götürecek özelliği duyurdu. Şirket, önümüzdeki aylarda İnançlı Arama kapalı olsa bile, müstehcen görselleri arama sonuçlarında otomatik olarak bulanıklaştıran bir özelliği devreye sokacak.

Google, bu özelliğin Aramalar’a getirilmesi ile bir arada, hizmeti İnançlı Arama kapalı olarak kullanan herkes için varsayılan olacağını söylüyor. İddia edilebileceği üzere, bir Google hesabında oturum açan şahıslar isterlerse ayarlar sayfasından varsayılan ayarı değiştirebilecek. Yeni güvenlik özelliğinin tam olarak ne vakit uygulanacağına dair kesin bir bilgi verilmiş değil.

Google ayrıyeten “Build a Safer Internet” (Daha İnançlı Bir İnternet Yaratın) isimli yeni bir YouTube Çocuk oynatma listesini de duyurdu. Bu liste, interneti ve teknolojiyi inançlı ve sorumlu bir biçimde kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek hedefiyle çocukların ebeveynleriyle birlikte izleyebilecekleri uygun görüntüleri içeriyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu