Blog

HDP Gençlik Meclisi’nin konseri son anda yasaklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale Gençlik Meclisi’nin, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatkarlarının iştirakiyle 27 Ocak Cuma günü yapmayı planladığı konser, Çanakkale Valiliği tarafından yasaklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran, Çanakkale Belediyesi’ne ilişkin Ercan İsimsiz Konferans Salonu’nda yapılmak istenen konser için günler öncesinden müracaat yapıldı. Buna karşın konser, “48 saat evvel haber verilmemesi” gerekçesiyle Valilik tarafından yasaklandı.

Çanakkale Güvenlik Şube Müdürlüğü’nün konserin yapılacağı yeri arayarak, “Orada müsaadesiz konser yapılıyor. Konser yapıldığı takdirde müdahalede bulunulacağız” dediği öne sürüldü. Konser yasağını toplumsal medya hesabından duyuran HDP Çanakkale Gençlik Meclisi, “Yapacağımız konser hukuksuz ve keyfi sebeplerle engellendi. Önümüzdeki süreçte konserimizi yapacağımızı halkımıza duyuruyoruz” dedi.

Valiliğin yasak kararına reaksiyon gösteren HDP Gençlik Meclisi, şu tabirleri kullandı:

“Bu durum bir ikaz yahut güvenlik önleminin ötesinde açık bir yasaklamadır. Çünkü davetli sanatkarların isimleri, konserin kapsamı, konsere dair tüm bilgiler Valiliğe bir dilekçe ile bildirilmiş olmasına ve Valilik tarafından rastgele bir ret yahut yasaklama kararı bize bildirilmemesine karşın son gün konserimiz yasaklanmıştır. Bu yasağı kabul etmediğimizi, konserimizi ilerleyen günlerde kesinlikle yapacağımızı bildiririz.”

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu