İnternet

Instagram ve Facebook’ta mavi tik fiyatı ne kadar olacak?

Mark Zuckerberg, Facebook ve Instagram’da Twitter Blue’ya misal bir abonelik hizmeti olan Meta Verified‘ın birkaç gün içerisinde kullanıma sunulmaya başlanacağını duyurdu. Meta Verified, daha evvel Instagram uygulamasına yapılan kod eklemelerinin akabinde da söylentilere mevzu olmuştu.

MAVİ TİK FİYATI NE KADAR OLACAK?

Meta Verified, web’de ayda 11,99 ABD doları yahut iPhone kullanıcıları için 14,99 ABD dolarına mal olacak.

AYRICALIKLARI NE OLACAK?

Meta, aboneliğin ödeme yapan kullanıcılara mavi bir rozet, gönderilerinin daha fazla görünürlük, taklitçilere karşı müdafaa ve müşteri hizmetlerine daha kolay erişim sağlayacağını söylüyor.

Ürünün temel özellikleri ortasında, Meta’nın rastgele bir uydurma hesabı daha tesirli bir biçimde bulup kaldırmasına imkan tanıyacak olması yer alıyor. Ayrıyeten, isminizin yanında görünen mavi bir tik sembolüne sahip olacaksınız ve müşteri takviyesine direkt erişim sağlanabilecek. Yani bir nevi “öncelikli kullanıcı” pozisyonuna yükseleceksiniz.

Hikayeler ve Reels’lerde kullanım için özel çıkartmalara erişim de dahil olmak üzere hizmet abonelerine verilecek birkaç ek avantaj daha var.

Görünüşe bakılırsa Meta, Twitter’ın geçen yılın sonlarından itibaren karmakarışık bir hale getirdiği Blue abonelik planına nazaran bu işi çok daha fazla ciddiye alıyor. Lakin şu an için, işletmelerin şimdi doğrulama rozeti için başvuramayacağını da biliyoruz.

Ek olarak, doğrulandıktan sonra profil isminizi, kullanıcı isminizi, doğum gününüzü yahut profil fotoğrafınızı değiştirmek isterseniz, doğrulama sürecini baştan tekrar yapmanız gerekecek.

TÜRKİYE’YE NE VAKİT GELİYOR?

Özellikle bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak. Meta, özelliğin öbür ülkelere ne vakit sunulacağını şimdi belirtmedi, lakin Zuckerberg bir gönderide bunun “yakında” olacağını söyledi.

MEVCUT MAVİ TİKLİ KULLANICILARI NASIL ETKİLEYECEK?

BBC’nin haberine nazaran Meta, değişikliğin daha evvel doğrulanmış hesapları etkilemeyeceğini söyledi, fakat fiyatlı özellik sayesinde doğrulanan kimi küçük kullanıcıların görünürlüğünde bir artış olacağını kaydetti. Ödeme yapan kullanıcıların mavi tik erişimine müsaade verilmesi, daha evvel başka toplumsal medya platformları için sorun yaratmıştı.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu