İnternet

Instagram’’a Telegram özelliği geliyor: Yayın Kanalları

Meta, tanınan iletileşme uygulaması Telegram’ın sevilen özelliklerinden esinlenmeye devam ediyor. Mark Zuckerberg, uygulamaya tek taraflı iletileşme yeteneği getiren yeni bir Instagram özelliği olarak “yayın kanallarını” duyurdu. Şirket bu özelliği birkaç içerik üreticisiyle test ediyor ve Telegram gibisi bu fonksiyonelliği ileride Facebook ve Messenger’a da getirmeyi planlıyor.

Yayın kanalları, Telegram’daki kanallara benzeri biçimde, içerik oluşturucuların güncellemeleri takipçilerinin gelen kutularına aktarmasına imkan tanıyor. Kanallara katılanlar iletilere reaksiyon verebiliyor ve anketlerde oy kullanabiliyor, lakin sohbete direkt katılamıyor. Örneğin, Mark Zuckerberg “Meta Kanalı “nda bu alanı “Meta’da geliştirdiğimiz tüm eserler ve teknolojilerle ilgili haberleri ve güncellemeleri paylaşmak” için kullanacağını paylaştı. İçerik oluşturucular metin güncellemelerinin yanı sıra ses klipleri, fotoğraflar ve öbür içerikleri de paylaşabiliyor.

Şimdilik, sırf Zuckerberg ve yaklaşık bir düzine başka içerik oluşturucunun bu özelliğe erişimi var üzere görünüyor. Birinci kümede snowboardcu Chloe Kim, Jiu Jitsu dövüşçüsü Mackenzie Dern ve Tank Sinatra hesabı yer alıyor. Şirket, özelliği kullanmak isteyen başka bireylerin erken erişim için kaydolabileceklerini söylüyor.

Meta kanalları bir “test” olarak tanımlasa da, şirket bu özelliğe kıymetli bir yatırım yapmış üzere görünüyor. Sohbete öteki bir içerik oluşturucu ekleyebilme ve soru karşılık oturumları gerçekleştirebilme üzere ek özellikler üzerinde çalışılıyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu