Elektronik

iPhone 15 için yeni tez: iPhone 15 ve 15 Plus’ta kamera bloğu değişiyor mu?

iPhone 15’in resmi olarak piyasaya sürülmesine muhtemelen yedi ay kadar bir vakit var. Lakin bu mühlet içerisinde çok sayıda sızıntı ve söylenti duyacağımız kesin. Ve artık bunların ortasına iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için “yeni bir kamera bloğu” üzerinde çalışıldığı iddiası eklendi.

Twitter’daki ShrimpApplePro hesabı bu savın kaynağı üzere gözüküyor. Lakin öbür bir detay eklenmiyor. Bu nedenle, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın devam sürümlerindeki kameranın tam olarak nasıl farklılık göstereceği açık değil. Sav, bir cins yeni dizayna işaret ediyor.

Ayrıca, yeni kamera bloğundan bahsetmeden evvel, sızıntı kaynağının bile sızıntıya büsbütün güvenmediğini belirtmekte yarar var. Yani, klasik “şimdilik kuşkuyla yaklaşmakta yarar olacaktır” cümlesi, bu sızıntı için daha da geçerli.

Yine de ShrimpApplePro yeni bir telefon sızıntı kaynağı değil. Kaynağın geçmişte sunduğu kimi yanlış bilgiler olsa da, makul ölçüde yanlışsız varsayımları de bulunuyor. Örneğin iPhone 14 Pro Max’teki pil boyutunu bu yanlışsız varsayımların ortasında yer alıyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu