Blog

İyon denizinde kaybolan tır sürücüsü Çakır’dan 1 yıldır haber alınamıyor

Yunanistan’ın Lgoumenitsa kentinden İtalya’ya gitmek üzere yola çıkan feribotta 18 Şubat 2022’de Korfu Adası yakınlarında yangın çıktı. 237’si yolcu, 51’i mürettebat 288 kişinin bulunduğu feribottaki yangına, arama-kurtarma takımları müdahale etti.

DHA’nın aktardığı bilgilere nazaran, yangında feribotta olduğu belirtilen 27 Türk vatandaşından 26’sı kurtarıldı fakat 9 yıllık tır sürücüsü Mehmet Çakır’a ulaşılamadı. Yurtdışına 1 yıldır nakliyecilik yaptığı belirtilen Çakır’ın, İzmir’in Urla ilçesinden aldığı taze balık yükünü İspanya’ya götürdüğü, birinci olarak Edirne’den Yunanistan’a geçtiği, feribotla da İtalya’ya geçmeyi planladığı aktarıldı.

DNA ÖRNEĞİ EŞLEŞMEDİ

Mehmet Çakır’ı, feribot yangınından kısa müddet evvel arkadaşının gördüğü de ortaya çıktı. Çakır’ın arkadaşı ile yemek yediği, akabinde aracına gittiği belirtildi. Yangın başlayınca da arkadaşının, gemide Çakır’ı aradığı fakat bulamadığı öğrenildi. Feribottaki 4 cesetten 1’inin Çakır’a ilişkin olabileceği ihtimali ile DNA testi yapılmasına karar verildi. Çakır’ın ablası Yeşim Gür (49), geçen yıl mart ayında hastaneye giderek kan örneği verdi. Lakin Yunanistan’daki 4 ceset ile karşılaştırılan DNA örneğinden de sonuç çıkmadı.

ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ

Aydın’da oturan Mehmet Çakır’ın eniştesi Davut Gür, “Mehmet’in kaybolmasının üzerinden 357 gün geçti. 18 Şubat’ta tam 1 yıl dolacak lakin bir haber yok. Bulunan cenazeler vardı. Karşılaştırma yapılması için bu süreçte DNA örneği de verdik. Yeniden de bir sonuç çıkmadı. Öldü mü, kaldı mı, başına ne geldi ? Nerede ve ne durumda, bilmiyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu