Blog

Karaismailoğlu: Atatürk Havalimanı’nı tekrar açmak vizyonsuzların işidir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, evvelki gün Avrasya Tüneli’nden geçen 100 milyonuncu aracın sahibine armağan verdikten sonra basın açıklaması gerçekleştirdi.

Millet İttifakı’nın vizyon dokümanında İstanbul’daki Atatürk Havalimanı’nın tekrar hizmete açılacağının belirtilmesini eleştiren Karaismailoğlu şöyle konuştu:

“Bu 6+1 dediğimiz masalar güya bir vizyon dokümanı açıkladılar. Bu vizyon evrakı değil, vizyon kapatmak ve hiçbir şey yapmamak üzerine olan bir evrak. Kendileri de ne olduğunu bilmiyor. Hususların birçok ‘Ulaştırma Bakanlığımızın 2053 Ulaştırma Master Planı’nda kopyalanmış. Atatürk Havalimanı’nı hepiniz biliyorsunuz arkadaşlar. Nüfusun ve hareketliliğin tam ortasında kalmış İstanbul’u kilitler bir konuma gelmiş bir havalimanıydı. Biz inişe geçmek için saatlerce Marmara Denizi’nde uçakların dolaştığı günleri unutmadık. Bakın Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra E-5’te Trafik yüzde 40 azalmıştır. Ayrıyeten bakın Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Yeşilköy üzere ağır bir yerde uçakların salgıladığı emisyonun insanların başına yağdığını biliyoruz. Bu kadar kapasitesi büyük bir havalimanı yaptık. Bu kadar işletme performansı yüksek bir havalimanı yaptık. Bu türlü bir havalimanı varken bu kadar yakın bir uzaklıkta öteki bir havalimanı işletmek lakin bu türlü vizyonsuzların işidir. Türkiye bu yatırımlarla önünü açmıştır” dedi.

Millet İttifakı’nın 30 Ocak’ta açıkladığı Ortak Mutabakat Metni’nde “Atatürk Havalimanını tekrar uçuşa uygun hale getirecek, Esenboğa Havalimanı’nın Anadolu kentlerinin yurtdışına alternatif çıkış kapısı haline getirilmesini sağlayacağız” denilmişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu