Blog

Kılıçdaroğlu sarsıntı bölgesinde: ’32 cenaze çıktı bu enkazdan’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Maraş’ta evvelki gün gerçekleşen 7,7 ve 7,6’lık sarsıntılardan etkilenen vilayetlere ziyarete gitti.

İlk olarak Adana’ya gelen Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer ve Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar eşlik etti.

’32 CENAZEMİZ ÇIKTI, ENKAZDAN KIZ ÇOCUĞU SESİ GELİYOR’

Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği enkaz bölgesindeki bir çalışan, Kılıçdaroğlu’na enkazla ilgili, “Genel manada 32 cenazemiz çıktı buradan. Yaşayan iki kişi çıkardık şu ana kadar. Çalışmalar devam ediyor, sesler geliyor. Küçük bir kız çocuğu geliyor. İçeride yaklaşık 30 kişi daha olduğunu iddia ediyoruz” bilgilerini verdi.

Kılıçdaroğlu, burada yapılan arama-kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kılıçdaroğlu ve belediye liderlerinin buradan Hatay’a geçecekleri öğrenildi.

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu