Blog

Kılıçdaroğlu’nun oyu tek başına yüzde 58 mi?

Gazeteci Murat Uzman, KONDA yöneticisi Bekir Ağırdır’la görüşmesini kaleme aldı. Murat Uzman, YetkinReport’ta yayımlanan yazısında, “Kılıçdaroğlu’nun yalnızca Altılı Masa adayı olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısında yüzde 58 oy alacağına dair bir bilgi yok” dedi.

Yetkin’in yazının ilgili kısmı şöyle:

“CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı aday olursa yüzde 58 ile kazanacağı argümanı Meclis’in muhalif mahfillerini meşgul eden hususlar ortasında. Bu iddiayı dillendirenlere nazaran Altılı Masa, Kılıçdaroğlu’nu aday gösterirse, örneğin HDP dayanağına de gereksinim olmadan birinci çeşitte Cumhurbaşkanı seçilebilecek. Argüman araştırma şirketi KONDA’ya dayandırılıyor.

KONDA yöneticisi Bekir Ağırdır’a sordum ‘Düzenli anket yapıyor, bütün eğilimleri izliyoruz’ dedi; ‘Ama seçimden evvelki perşembe günü dışında, abonelerimizden öbür kamuoyuna açıklama ve raporlama yapmıyoruz. O nedenle hakkımızda kamuoyunda çıkan bilgiler hakkında gerçek ya da yanlış yorumunda bulunmuyoruz.’

Bu ketumiyetle birlikte Ağırdır’ın şu eklemesi kıymet taşıyor: ‘Ama şunu görüyoruz ki geniş muhalefet ittifakı olmaksızın birinci cinste kazanmak şimdi mümkün görünmüyor.’

Anlamı şu: Evet, KONDA anketi kendi bilgisi dışında Meclis koridorlarında yayılıyor lakin yayıldığı kadarında dahi Kılıçdaroğlu’nun yalnızca Altılı Masa adayı olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısında yüzde 58 oy alacağına dair bir bilgi yok.” (KAYNAK)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu