Blog

Konutlarının kiraya verildiğini tatile gelince öğrendiler

Fransa’da yaşayan ve akraba olan çiftler Aslı (70)- İzzet Ög (76) ve Ahmet (63)- Gökçen Konuk (58), yaz aylarını geçirmek üzere Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Çamlık Caddesi’ndeki apartmanda yan yana birer daire aldı.

DHA’nın aktardığı bilgilere nazaran, Ahmet Konuk, 21 Ocak Cumartesi günü Fransa’dan Antalya’ya geldi ve akrabasının konutunda kaldı. Konuk, pazar günü sabah saatlerinde valizini alarak konutuna gitti. Birinci kattaki meskenine çıkan Ahmet Konuk, anahtarıyla kapıyı açamadı. Akrabasının getirdiği yedek anahtarla da kapıyı açamayan Konuk, apartmandan çıkarak bir mühlet bekledi. Bu sırada bir çiftin binadan çıktıktan sonra döndüğünü gören Konuk, gerilerinden binaya girdi. Çiftin anahtarla kendi dairesine girdiğini gören Ahmet Konuk, meskenin kendisine ilişkin olduğunu söyleyip, içeri nasıl girdiklerini sordu. Konuk, akabinde polisi arayarak şikayetçi oldu.

KİLİDİ DEĞİŞTİRİP KİRAYA VERMİŞLER

Ahmet Konuk, kendileriyle 2004 yılında birebir apartmandan yan daireyi satın alan, Fransa’daki akrabasının konutunun kapı göbeğini değiştirilip, kiraya verildiğini de öğrenince Aslı- İzzet Ög çiftini arayarak durumdan haberdar etti. Çift haberi alır almaz birebir gün uçakla Antalya’ya geldi. Ög çifti de polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Konuk’a ilişkin dairede oturan O.V.E.’nin, konutu kendisine kiraladığını söylediği H.D., şikayet üzerine polis merkezine getirildi. H.D.’nin, konutu 10 bin TL’ye kiraya verip, mukavele yaptığı öğrenildi.

‘YAZ AYLARINDA TATİLİMİZİ YAPIP GİDİYORDUK’

Fransa’da 1974 yılından beri yaşadığını, 2004’te akrabasıyla yan yana daire aldıklarını belirten Aslı Ög, “Burası ülkemiz, bir dairemiz olsun, diye burayı aldık. Yaz aylarında burada tatilimizi yapıp gidiyorduk. Yan tarafta oturan bizim üzere Fransa’da yaşayan akrabam tatil için meskenine geldiği vakit kapıyı açmak istediğinde içeri girememiş. Yakınlarını arayarak içeri giremediğini söylemiş ve akrabasında bulunan anahtarı istemiş. Akrabası geldiğinde ve kendisinde bulunan anahtarla da kapı açılmamış ve içeri girememişler. Benim de yakınlarımdan anahtarı istemişler onu da denemişler lakin benim konutumun kapısı da açılmamış. Konutların kapı göbekleri değiştirildiği için girememişler” diye konuştu.

‘EVİME GİREMEDİM’

Kapının kırılmadan yalnızca göbeği değiştirilerek içeri girildiğini söyleyen Ög, “Ben de haberi alır almaz eşimle Antalya’ya geldim lakin konutuma giremedim. Çabucak polisi aradık ve çilingir çağrılarak kapı açıldı. Benim konutumda çalıntı şeyler var. Kaç gün kaldıklarını bilmiyorum ancak burada yatmışlar. Konuttan aile fotoğraflarım vardı onları göremedim. Konut eşyaları, terlik, ayakkabı vardı; onları da almışlar. Şok içindeyim. Bu türlü olayla birinci sefer karşılaştım. Şikayetçi oldum” dedi.

‘ŞOKTAYIZ’

Hem Fransa’da hem Türkiye’de komşusu olan akrabasının meskene geldiği vakit olayın ortaya çıktığını anlatan İzzet Ög, “Hem komşum hem de akrabam olan Ahmet Konuk Fransa’dan buraya gelince durum ortaya çıktı. Bize de telefon açtılar ve çabucak Antalya’ya geldik. Maddi ziyanımız var, şoktayız. Burada kaldıkları için paklık yapıyoruz. Bu türlü bir şey olacağına inanmazdık lakin yaşadık” diye konuştu.

‘ZARARIM 10 BİN EURO’

Fransa’da yaşadığını ve Antalya’da yazlık konutu olduğunu söyleyen Ahmet Konuk ise “Anahtarla kapıyı açmak istedim lakin başarılı olamadım. Göbek kısmına bakınca göbeğin değiştiğini gördüm. Daha sonra binadan 2 kişinin çıktığını gördüm. Bu şahıslar bir mühlet sonra geri gelince ben de gerilerinden binaya girdim. Benim konutumun kapısını anahtarla açtı ve içeri girdi. Ben ‘Ne yapıyorsunuz, siz kimsiniz? Burası benim evim’ dedim. Sonrasında o kişi, bana ‘Ahmet Konuk musun?’ dedi ve ben şaşırdım. Benimle ilgili ferdî bilgilerimi söyledi. Daha sonra ‘Ağabey gel sana durumu anlatayım’ dedi. Ben ‘Neyi anlatacaksınız? Burası benim evim’ dedim ve polisi çağırdım. Konutta oturanlara da ismi H.D. olan biri, konutu kiraya vermiş. Polis grupları H.D.’yi de çağırıp tabirini aldı” dedi.

2 gündür meskeninin paklık işleriyle uğraştığını belirten Konuk, “Evi berbat etmişler. Temizlemek için uğraşıyoruz. Polisteyken şikayetçi oldum. Bakalım, ne olacak? 2 gündür Antalya’dayım ve hala şoktayım. Yemek bile yemedim. Bu türlü bir sorun nasıl olur? Konutumda en az 10 bin euro ziyanım var. Meskende ne var ne yok kırmışlar, ziyan vermişler. Sigorta şirketini de aradım geldiler ve tutanak tuttular” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu