Blog

Latif Şimşek’i canlı yayında darp eden sanığa 3 yıl mahpus istendi

TV100’deki ‘Gündeme Dair’ programında DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un yanındaki Emrah Topal tarafından darp edilen Latif Şimşek’in açtığı davanın birinci duruşması İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

AA’nın haberine göre tutuklandıktan kısa müddet sonra tahliye edilen Emrah Topal’ın da katıldığı duruşmada söz veren programın sunucu Pınar Işık Ardor, Enginyurt ve Latif Şimşek ortasında çıkan arbede sırasında stüdyoya 4-5 kişinin daha geldiğini belirterek “O sırada bir gürültü duydum, arttan Emrah Beyefendi gelerek Latif Bey’e bir darbe vurmuş ancak görmedim. Ortaya girmemle Emrah Beyefendi durdu. Kendisinin küfür ve tehdit ettiğini hatırlamıyorum. Sanığın Enginyurt’un muhafazası olarak geldiğini sanmıştım” dedi.

Tanığın akabinde konuşan müşteki Şimşek’in avukatı Pınar Erkanlı Üçgül, bir sonraki celse birebir programdaki gazeteci Barış Yarkadaş’ın şahit olarak dinlenmesini talep etti.

Sanık Emrah Topal, savunma yapmayacağını belirterek, “Evet ben bu cürmü işledim, kendimi savunmadım, savunmayacağım da… Maalesef olmaması gereken bir şey yaptım, müştekiye vurdum. Lakin kimseye tehdit ve hakarette bulunmadım” diye konuştu.

Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanığın “basit yaralama” ve “hakaret” cürümlerinden 7 aydan 3 yıla kadar mahpusunu, “tehdit” hatasından beraatini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanığın yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına ve taraflara mütalaaya karşı savunma hazırlamaları için mühlet verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAME: DARP VE AĞIR KÜFÜR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve gazeteci Latif Şimşek’in “müşteki” olarak yer aldığı iddianamede, 6 Ağustos’ta TV 100 isimli televizyon kanalında yayımlanan “Gündeme Dair” isimli, müşteki Latif Şimşek ve Milletvekili Cemal Enginyurt’un konuk olduğu program sırasında ikili ortasında tartışma yaşandığı anlatılıyor.

Diğer program konuklarının tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada Emrah Topal’ın Latif Şimşek’i yumruk ve tokat atmak suretiyle darp ettiği aktarılan iddianamede, sanığın darp sırasında müştekiye ağır küfürler ettiği belirtiliyor.

İddianamede, tüm evrak kapsamına nazaran sanığın olay günü müştekinin bedeninin çeşitli yerlerine vurarak “kasten yaralama”, oburlarının da duyacağı halde sarf ettiği küfürlerle de “alenen hakaret” ve tehdit” kabahatlerini işlediği kaydediliyor. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu