Blog

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda en sık yapılan lazer epilasyon uygulaması doğru cihazlar kullanılarak uygulandığında kişilere büyük avantajlar sağlar. Tüylerin hemen hemen hepsini kökten yok eder. Sık sık ağda gibi uygulamaların yapılmasına gerek kalmaz. Sosyal hayatta daha aktif olmanıza yardımcı olur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışınlarının kıl köklerine kadar inerek bu köklerin yanmasına ve kalıcı olarak dökülmesine yardımcı olan uygulamaya lazer epilasyon denir. Kadın ve erkekler arasında sık yapılan bir işlemdir. Cilt üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde kıllar kökleri deri içerisinde kalacak şekilde tıraşlanır. Cilt üzerine özel epilasyon jeli uygulanır. Kişinin cilt tonuna uygun cihaz ile uygun derinlikte dalga boyu olan ışınlar gönderilir. Bu sayede kökler kalıcı olarak yok edilir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Cihazın özelliklerine göre 3 farklı lazer epilasyon tekniği bulunmaktadır. Cihazların dalga boyları birbirinden farklıdır. Cilt yapısına uygun yöntem seçilmediği sürece epilasyon uygulaması başarılı olmaz.

Karbon Peeling Nedir?

Yüzde biriken kir, toz ve aşırı yağlanma sonucu oluşan siyah noktaların giderilmesi için uygulanan maskeye karbon peeling denir. Maskenin içerisinde bulunan karbon maddesi sayesinde normal maskelerden daha etkili ve başarılıdır. Cilt çok etkili bir şekilde temizlenir. Karbon yapısı boşluklu olduğu için cilt hücrelerine iyi nüfuz eder.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Kimyasal içerikli özel karbon peeling maskesi hazırlanır. Cilt yüzeyinde gözle görülür maddeler temizlenir. Hazırlanan maske cilde sürülür ve yeterli süre bekletildikten sonra soyularak çıkartılır. Soyularak çıkartılan bir ürün olduğu için mutlaka dermatoloji uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Cilt yüzeyinde bulunan akne izlerini yok eder. Siyah nokta gibi görüntüleri derinlemesine temizler. Cildin renk tonunu eşitler. Gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur ve bu sayede yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Cildin daha kaliteli bir şekilde nefes almasını sağlar.

Karbon Peelin Kimlere Uygulanır?

Cilt yüzeyinde herhangi bir sorunu olmayan her sağlıklı bireye uygulanabilir. Alerjik cilt yapısına sahip olan kişilere tavsiye edilmez. Aksi halde cilt üzerinde beklenmeyen reaksiyonlar meydana gelebilir. Karbon peeling yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak uzman hekim ile görüşmelidir.

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Cilt sağlığımızın devamı, daha güzel bir cilde sahip olmak ve estetik görüntüye kavuşmak için bu işlemi yaptırmalıyız. Uygulama öncesinde mutlaka cilt analizi yaptırmalı ve kaliteli hizmet veren klinikleri tercih etmelisiniz.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Ciltte bulunan kir ve tozları derinlemesine sağlar. Cilt hücrelerinin daha esnek ve sağlam olmasını destekler. Kollajen üretimini artırır. Yaşlanma belirtilerini geciktirir. Cilt her zaman parlak ve canlıdır.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Cilt altında bulunan yağ hücrelerinin özel bir teknik ile dondurularak yok edilmesini sağlayan işleme soğuk lipoliz denir. Özel cihaz yardımı ile uygulanır.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Yüksek soğutma gücü olan cihaz yardımı ile cilt altındaki hücreler dondurulur. Büzülen hücrelere giderek küçülür ve yok olur. Bu sayede bölgesel zayıflama meydana gelir.

Kimler İçin Uygundur?

Genel sağlık durumu yerinde olan her bireye soğuk lipoliz işlemi yapılabilir. Cerrahi bir uygulama olmadığı için son derece güvenlidir. Yan etki yok denecek kadar azdır.

Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Diyet ve spor yapılmasına rağmen eritilemeyen yağlardan kurtulmak amacı ile uygulanır. Etkili kilo verme yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kişinin bölgesel yağ birikimine göre seans sayısı belirlenir. Soğuk lipoliz ortalama 2- 4 seans uygulanan bir işlemdir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu