Blog

LC Waikiki depo personellerinin talepleri kabul edildi

İstanbul Esenyurt’ta bulunan LC Waikiki deposunda çalışan ve DİSK’e bağlı Gemi İmali ve Deniz Nakliyatı, Ardiye, Depo ve Antrepoculuk Personelleri Sendikası (Limter-İş) üyesi 13 personel; promosyon, maaş artırımı, mesai fiyat artırımı talep etmesinin akabinde, “Kod 46” ile işten çıkarılmıştı.

Limter -İş Sendikası, depo önünde 19 gündür hareketlerine devam eden personellerin taleplerinin kabul edildiğini duyurdu.

ANKA’nın aktardığına nazaran; sendikanın toplumsal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

‘BUGÜN YAPILAN GÖRÜŞMELER SONUCUNDA KAZANIMLA SONUÇLANDI’

“LC Waikiki Esenyurt Ana Deposu’nda çalışan, promosyon haklarını istedikleri ve berbat çalışma şartlarına itiraz ettikleri için Kod-46’yla işten atılan 13 arkadaşımız, sendikamızın öncülüğünde 10 Ocak’tan bu yana direnişteydi. Maksadımız, Kod-46’yla işten atma münasebetinin geri çekilmesi ve emekçi arkadaşlarımızın tüm haklarının verilmesiydi. Bu talepler etrafında depo önünde ve LC Waikiki mağazalarında günlerdir sesimizi yükselttik, haklı taleplerimizi halkımızla buluşturduk.

Gelinen basamakta, direnişimiz, firma işverenleriyle dün ve bugün yapılan görüşmeler sonucunda kazanımla sonuçlandı. Direnişimizin 19. günü olan bugün akşam saatlerinde işverenler ve firma yetkilileriyle personel arkadaşlarımız ortasında imzalanan protokolle taleplerimiz kabul edildi.

Gerek Esenyurt depo önünde direniş çadırımızı ziyaret ederek takviye sunan, gerekse de LC Waikiki mağazalarını birer direniş alanına çevirerek haklı taleplerimizi kararlılıkla savunan tüm dostlarımız bu zaferimizin ortağıdır.

Bir defa daha gördük ki, fakat birleşen ve direnen emekçiler haklarını kazanabilir. Bu vesileyle, direnişimizin birinci gününden itibaren bizleri yalnız bırakmayan, gerek Esenyurt depo önünde gerekse de LC Waikiki mağazaları önünde sesimize ses, gücümüze güç katan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yapılan mutabakata dair ayrıntılı açıklamamızı tüm dostlarımızla birlikte 30 Ocak günü yapacağımız basın açıklamasında kamuoyuyla paylaşacağız. Zafer direnen işçilerin olacak! Direne direne, direnişle zafere!” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu