Blog

Maraş’ta 7,4 büyüklüğünde sarsıntı: Çok sayıda vilayette hissedildi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde zelzele kaydedildi.

AFAD açıklamasına nazaran sarsıntı, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Çok sayıda vilayetten de hissedilen sarsıntının 30 saniyeden fazla sürdüğü öğrenildi.

ÇOK SAYIDA ARTÇI SARSINTI YAŞANDI

Kandilli Rasathanesi ise sarsıntının büyüklüğünü 7.5, yerini ise Gaziantep Şehitkamil olarak açıkladı.

Peşinden 4.26’da Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 6.4 ve 4.28’de 6.6, tekrar Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 4.26’da 6.5 büyüklüğünde üç büyük zelzele daha meydana geldi. Bunların artçı sarsıntı olduğu düşünülüyor.

Gelen birinci datalara nazaran bölgede çok sayıda binanın yıkıldığı görüldü. Malatya’da birkaç binanın yıkıldığına dair bilgiler var. Gaziantep’in de zelzeleden çok fazla etkilendiği öğrenildi. Malatya, Adıyaman ve Diyarbakır’da yıkılan binalar olduğu belirtiliyor.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISI

Kahramanmaraş Seçkinler sitesi C blok Büyükşehir Belediye karşısında binanın altında kalan Yaşar İhsan Pak, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla yardım istedi. Farklı vilayetlerden de toplumsal medyada paylaşım yaparak enkaz altında olduklarını söyleyenler var.

Diyarbakır’da Tesisler mevkiinde bulunan Toyota servisinin çabucak yanında 7-8 katlı apartman yıkıldığı belirtiliyor. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu