Blog

Meteoroloji’den ağır kar ve fırtına uyarısı

Marmara ve Ege’de yarın fırtına, İzmir, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Antalya, Isparta, Konya, Mersin ve Adana’da kar yağışı bekleniyor.

AA’nın aktardığına nazaran, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya nazaran, yarın rüzgar, sabah saatlerinden sonra Marmara ve Ege’nin batısında kuzey taraflardan kuvvetli rüzgar ve fırtına (saatte 60-80 kilometre), İstanbul Avrupa Yakası’nda yer yer tam fırtına (saatte 80-100 kilometre) biçiminde esecek.

Sabah saatlerinden itibaren İzmir’in iç ve yüksek kısımları, Manisa’nın yüksekleri ile öğlen saatlerinden sonra Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve yüksek bölümleri başta olmak üzere Denizli etraflarında kuvvetli kar yağışı görülecek.

Yarın öğlen saatlerinden itibaren Antalya’nın yüksekleri ve Isparta ile akşam saatlerine yanlışsız Konya’da kuvvetli, Antalya’nın doğusunun yüksek kısımları, Isparta’nın doğusu ile Konya’nın güney ve batı ilçelerinde yer yer ağır kar yağışı tesirli olacak.

Mersin ve Adana’nın yüksek kesitlerinde de kuvvetli olması beklenen kar yağışı pazartesi günü Adana’nın yükseklerinde tesirini daha da artırıp yer yer ağır biçimde tesirini gösterecek. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu