Blog

Murat Sabuncu Halk TV’den ayrıldı

Gazeteci Murat Sabuncu, Halk TV’de yaptığı Levent Gültekin’le yaptığı İki Yorum programına son verdiğini ve kanaldan ayrıldığını duyurdu. Sabuncu, ayrılma kararını “Halk TV prensip olarak öbür yerde görüntü söyleşi yapanlarla çalışmayacağını evvelden deklare ettiği için ayrılık gerçekleşti” diyerek açıkladı. Sabuncu, T24’te de görüntü söyleşiler gerçekleştiriyor.

Sabuncu’nun toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“2020’nin Eylül ayı başladığımız, ekranda olduğumuz 26 ay boyunca 200’ün üzerinde program yaptığımız İki Yorum’a nokta koyma vakti. Seçim periyodunda daha evvel de olduğu üzere T24’teki yazı ve görüntü söyleşilerle mesleğe devam edeceğim. Halk TV prensip olarak diğer yerde görüntü söyleşi yapanlarla çalışmayacağını evvelden deklare ettiği için ayrılık gerçekleşti . Başta program ortağım sevgili Levent Gültekin, @halktvcomtr
deki tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ederim. Yolları açık olsun.

Program boyunca destekleyen, eleştiren, beğenen, beğenmeyen , sokakta, pazarda, vapurda çevirip konuşan tüm izleyenlere…Memleketin dört bir yanından, mahpustan, sürgünden bildiri yollayanlara…demokrasinin yine inşa edildiği günlerde buluşmak üzere..Hoşçakalın…”

GÜLTEKİN: SÖYLENMESİ GEREKEN HER ŞEYİ SÖYLEDİM

Sabuncu’nun programdaki partneri Levent Gültekin de toplumsal medya hesabından açıklamada bulundu. Gültekin, programı kendi istekleriyle bitirdiğini söyleyerek kanala teşekkür etti. Gültekin’in bildirisi şöyle:

“Sevgili arkadaşlar, Hem Murat’ın bu durumu nedeniyle hem de fark ettim ki daha düzgün olsun diye yaptığımız tenkitler faydadan daha çok ziyan getiriyor. Bu nedenle kendi isteğimizle İki Yorum programına son verdik. Hem halk tv’ye hem de size çok teşekkür ederim.

Yazdık, konuştuk, kendi adıma söylenmesi gereken her şeyi söylediğimi düşünüyorum. Niyetimiz uygun olsa da gayretimiz bazen istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Anlayışınız için tekrar teşekkür ederim. Umarım her şey ülkemiz için daha güzel olur.”

KANAL İSTİFALARLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Halk TV’de kısa mühlet evvel Halktv.com.tr Genel Yayın Direktörü Hakan Çelenk, Ankara Temsilcisi Hasret Akarsu Çelik, Haber Koordinatörü İnan Demirel ve Haber Müdürü Pınar Keleş istifa etmişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu