Blog

Nancy Pelosi’nin eşine çekiçli taarruzun imgeleri paylaşıldı

San Francisco Yüksek Mahkemesi, geçen yıl Paul Pelosi’ye San Francisco’daki konutunda yapılan akınla ilgili, güvenlik kamerası kayıtlarını ve 911 daveti üzerine meskene olay yerine ulaşan polisin beden kamerasından kaydedilen manzaraları paylaştı.

AA’nın aktardığına göre güvenlik kamerası kayıtlarında, saldırgan DePape’nin elindeki çekiçle Pelosi ailesinin konutunun kapısını kırarak içeri girdiği tespit edilirken, polis kamerasında ise akın anı net olarak görüldü.

Polisin beden kamerasına yansıyan imajlarda, polis memurun DePape’den cazibeli bırakmasını istemesi üzerine saldırganın “Ah hayır” diyerek çekiçle Pelosi’ye vurduğu kayıt altına alındı. Görüntünün devamında Paul Pelosi’nin yerde baygın halde yattığı, polislerin ise saldırganı kelepçelemeye çalıştığı imgeler yer aldı.

Söz konusu iki görüntü kaydının yanı sıra, tutuklandıktan sonra DePape ile yapılan bir polis görüşmesine ve Paul Pelosi’nin DePape evdeyken yaptığı 911 aramasının ses kayıtları da paylaşıldı.

Görüntü ve ses kayıtlarının servis edilmesinin akabinde basına konuşan Eski Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi, kocasının hayatına kasteden “ölümcül akının imajlarını seyretmeye niyetli olmadığını” söz etti.

Ne olmuştu?

David DePape 28 Ekim 2022’de, Pelosi’nin San Francisco’da bulunan meskenine mahallî saatle 02.27’de girerek 82 yaşındaki eşi Paul Pelosi’yi başına çekiçle vurarak ağır yaralamıştı.

DePape’nin akın sırasında, “Pelosi nerede?” diye bağırdığı ve Paul Pelosi’yi bağlamaya çalışarak “Şimdi Nancy’i bekliyoruz” dediği argüman edilmişti.

DePape hakkında, ABD devlet görevlisini gaye aldığı için 20 yıl, eşine yönelik akın için de 30 yıla kadar mahpus cezası istenebileceği belirtiliyor.

San Francisco’daki Yüksek Mahkeme, 3 Kasım’da yapılan birinci duruşmada, Nancy Pelosi’nin meskenine zorla girmek, kocasını darbetmek ve Temsilciler Meclisi Lideri’ni kaçırmaya çalışmakla suçlanan zanlı DePape’nin kefaletsiz yargılanmasına hükmetmişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu