Kişisel Bakım

Netflix, şifre paylaşımıyla ilgili yönergeleri sitesinden kaldırdı

Şifre paylaşımını azaltmak için çalışmalarına devam eden Netflix, yönergeleri sitesinden kaldırdı. Netflix’in yeni planına nazaran, hesabın açıldığı aygıtlar, hesap sahibinin konutundaki modeme 31 gün içinde bir defa bağlanmazsa bloke olacak. Aygıtın ana lokasyona bağlı olup olmadığını anlamak için IP adresleri, aygıt kimlikleri ve hesap aktivitesi göz önünde bulundurulacak.

RaniniTv’nin haberine nazaran, Netflix, The Streamable’a yaptığı açıklamayla yönergelerin bir yanılgı nedeniyle siteye eklendiğini ve kaldırıldığını belirtti. Habere nazaran Netflix, düşük fiyatla ekstra hesap özelliğini test ettiği Şili, Kosta Rika ve Peru’da geçerli olan şifre paylaşım kurallarını ezkaza genele yayınladı. Münasebetiyle başta ABD olmak üzere şimdi bu kuralların uygulanabilirliği resmileşmedi.

Netflix’in getirmeyi planladığı sistem yalnızca tıpkı hane içinde şifre paylaşımı yapılmasını amaçlıyor. Bu nedenle seyahat halinde olan bireylerin hesaplarına erişebilmesi için 7 gün kullanabilecekleri süreksiz bir şifre alması da hedefleniyor.

Platformun şifre paylaşımını azaltmak için mart ayının sonunda çalışmalara başlaması bekleniyor.

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu