Blog

Rusya: Lavrov’un bulunduğu Bağdat’ta da bir zelzele hissedildi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un da ortalarında bulunduğu bir grubun Irak’ın başşehri Bağdat’ta bir sarsıntıya yakalandığını duyurdu. Telegram kanalından açıklama yapan Zaharova, “Bağdat’ta tekrar bir zelzele hissedildi” dedi.

Shafaq News isimli internet sitesi, Bağdat ve Erbil’de lokal saat ile 13.30’da bir sarsıntı meydana geldiğini aktardı.

ÇAVUŞOĞLU İLE LAVROV GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Lavrov’un, Mevlüt Çavuşoğlu’nu telefonda arayarak Moskova’nın Ankara’ya zelzeleler ile ilgili yardım sağlamaya hazır olduğunu söylediği aktarıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran Bakan Lavrov, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüşerek Moskova’nın Ankara’ya meydana gelen zelzeleler ile ilgili yardım sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

‘İŞBİRLİĞİNİN AĞIRLAŞTIRILMASI ÜZERİNDE DURULACAK’

Lavrov, iki gün boyunca resmi temaslarda bulunacağı Irak’a geçtiğimiz saatlerde ulaştı. Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Yapılacak temaslar sırasında bilhassa siyasi diyaloğun genişletilmesi, ticari ve ekonomik, askeri-teknik, kültürel ve insani işbirliğinin ağırlaştırılması dahil, çok istikametli Rusya-Irak ilgilerinin ilerici gelişiminin ana istikametlerinin üzerinde durulacak” tabirlerine yer verildi. (DIŞ HABERLER)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu