Elektronik

Samsung Galaxy S23 FE hakkında heyecanlandıran sav: İşlemcisi muhakkak oldu mu?

Galaxy S21 FE, Galaxy S20 FE’ye kıyasla başarılı olamadı. Bunun sebebi öncelikle yüksek fiyat etiketi karşılığında kâfi performansı sunamaması olurken, Samsung da bundan dersini almış üzere görünüyor.

Bilindiği üzere Güney Koreli dev, Galaxy S22 FE‘yi piyasaya sürmedi. Lakin, Galaxy S23 FE’nin piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Connor’a (@OreXda) nazaran Galaxy S23 FE, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile donatılmış olarak gelebilir. Bu yonga seti Mayıs 2022’de piyasaya sürüldü ve birtakım ülkelerde Galaxy S22 serisinde kullanılan problemli Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla çok daha âlâ termal performans ve pil idaresi ile birlikte geliyor.

Galaxy S23 FE, Snapdragon 8+ Gen 1 kullanabilir

Snapdragon 8+ Gen 1, TSMC’nin 4nm süreci kullanılarak üretiliyor. Bu, son derece başarılı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini üretmek için kullanılan teknolojinin birebiri. Exynos’tan TSMC’ye geçiş, Qualcomm’un silikonuna hem performans hem de güç verimliliği açısından daha âlâ yükseltmeler getirmesine yardımcı oldu.

Snapdragon 8+ Gen 1’in oyun testlerinde Apple’ın A15 Bionic’ini geride bırakması değerli bir nokta. Dahası, beşerler Snapdragon 8+ Gen 1’in Snapdragon 8 Gen 1’e nazaran iyileştirmelerinin farkında olduğu için bu Samsung’a olumlu bir satış sonucu da getirebilir.

Samsung’un Galaxy S23 FE’de Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi yerine Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanması, telefonun fiyatını rekabetçi tutmasına da yardımcı olacaktır. Bu da S23 FE’nin Galaxy S23 serisine hoş bir alternatif durumuna getirebilir.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu