Elektronik

Samsung Galaxy S23 Ultra, kamera performansıyla lakin 10. sırada yer aldı

Galaxy S23 Ultra çok güzel bir kameraya sahip olabilir. Ancak DxOMark’a nazaran rakipleri ortasında en yeterlisi değil ve hatta bu pozisyondan epey uzakta. Yapılan sıralamaya nazaran yeni üst düzey S23 Ultra 10. sırada yer aldı ve ortalarında Huawei, Google, Honor, Apple ve Xiaomi’nin de bulunduğu birkaç öteki markanın akıllı telefonları daha üst sıralarda yer alıyor.

DxOMark, her zamanki üzere, kamera tecrübesiyle ilgili hem artıları hem de eksileri listeliyor. Güzel tarafından bakarsak, Galaxy S23 Ultra kamera sistemi her istikametiyle dengeli bir performans sergiliyor ve bu da onu çok istikametli eksiksiz bir kameralı cep telefonu yapıyor. Samsung’un en yeni telefonlarına bakıldığında bunun genel bir tema olduğu söylenebilir. Bu telefonlar, donanımdan yazılıma kadar her alanda sağlam bir genel tecrübe sağlamayı başarıyor.

Eleştirmenler, başka artıların ortasında fotoğraf işleme, fotoğraf ve görüntü kaydında başarılı bir otomatik odaklama ve uzak aralıktan güçlü telefoto özellikleri için Galaxy S23 Ultra kamera sistemini övüyor.

Eksi tarafta ise Galaxy S23 Ultra’nın, düşük ışık şartlarında manzara detayı kaybı, deklanşör gecikmesi ve arkadan aydınlatmalı sahnelerde odak ve poz ile dengesizlikler dahil olmak üzere birkaç alanda yetersiz kaldığını belirtiyorlar.

Samsung’un en güçlü S serisi akıllı telefonu, DxOMark sıralamasında birinci 5’e girmeyi başaramıyor. Galaxy S23 Ultra, Google Pixel 7 ve Vivo X90 Pro+ ile 10. sırayı paylaşıyor ve bu telefonların her biri art kamera alanında 140 puan alıyor.

Galaxy S23 Ultra’nın özçekim (selfie) kamerası 137 puanla Asus ZenFone 7 Pro ile berabere kalıyor ve her iki telefon da bu kategoride 10. sırada yer alıyor.

Birincil kamera listesinde daha yüksek puan alan aygıtlar Huawei Mate 50 Pro, Google Pixel 7 Pro, Honor Magic4 Ultimate, iPhone 14 Pro ve Pro Max, Huawei P50 Pro, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve son olarak Xiaomi Mi 11 Ultra formunda sıralanıyor.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu