İnternet

Samsung’un dijital asistanı Bixby sesinizi taklit ederek telefon görüşmelerinizi yapabilecek

Samsung’un telefonlarında yüklü olarak gelen uygulamaları ortasında yer alan Bixby, çok farklı yeni bir özelliğe sahip olacak.

Bixby Text Call, Galaxy S23 serisinin en heyecan verici kesimlerinden biri ve kullanıcıların telefon görüşmeleri için konuşmaya dönüştürülen iletiler yazmasına imkan tanıyor. Samsung artık bir Bixby güncellemesinin bu ay Samsung Galaxy kullanıcıları için hazır olacağını söylüyor ve bu yeni bilhassa ilgili ne yapacağına dair daha fazla detay sunuyor.

One UI 5.1’in bir modülü olarak sunulan Bixby Metin Çağrısı, kimseyle konuşmadan davetleri yanıtlamanıza yardımcı oluyor. Telefonunuz çalmaya başladığında, bir ileti yazma seçeneği ekrana geliyor. Lakin bu seçenek, bir metin göndermiyor. Bunun yerine, Google Asistan’a benzeyen dijital asistan Bixby, metninizi yapay bir sese dönüştürüyor ve aramayı yanıtlarken iletisi okuyor.

Daha da enteresan olan, bunu sizin üzere konuşarak yapıyor olması. Sesinizin birkaç cümlesini kaydetmek için Bixby Voice Creator‘ı kullanabilirsiniz ve akabinde Bixby bunu tahlil ederek yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir kopya yaratıyor. Samsung, oluşturulan sesi “telefon görüşmelerinin ötesinde” öteki Samsung uygulamalarıyla da uyumlu hale getirmeyi planladığını söylüyor.

Bixby Text Call, birinci kademede Korece lisanınca kullanılabiliyor. Bu ay içinde de, ses üretme özelliği olmadan İngilizce kullanılan Galaxy S23 serisnde kendine yer bulacak.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu