Elektronik

Samsung’un yeni One UI 5.1 güncellemesi, pil sıkıntısını da beraberinde getirdi

Samsung, geçtiğimiz hafta en yeni One UI 5.1 arayüzünü Android tabanlı üst düzey Galaxy telefonlarından kimilerinde kullanıma sunmaya başladı. Fakat bu güncellemeyi telefonlarına yükleyen birtakım şahıslar sorun yaşadıklarını rapor ediyor. Bu problemlere süratli pil tüketimi de dahil.

Android Central aracılığıyla bildirildiği üzere kullanıcılardan kimileri tecrübelerini Reddit’te yayınladı. Birçoğu, One UI 5.1 güncellemesinin bir halde telefonlarının pil modunu Azamî performans moduna geçirdiğini söylüyor. Bu yüzden sorun yaşayan şahıslara en kolay tahlil olarak, telefonun pil ayarlarına giderek daha düşük kullanım modlarına sıfırlamaları öneriliyor.

Bu metot işe yaramazsa denenebilecek bir öteki süreksiz tahlil daha bulunuyor. Bir kullanıcı, telefonun önbelleğini ve datalarını temizlemek için bir Samsung takviye temsilcisiyle görüştüğünü söylüyor. Lakin bu seçeneğin telefonlardaki birtakım öteki ayarları da sıfırlayacağını unutmayın. Bu formül için Ayarlar > Uygulamalar > Filtre Düğmesi > Sistem Uygulamalarını Göster > Samsung Klavye > Depolama > Önbelleği ve Bilgileri Temizle seçimlerinin yapılması gerekiyor.

One UI 5.1 güncellemesinin neden bir telefonun pil ayarlarını değiştirdiğine dair şimdi bir açıklama yapılmış değil ve Samsung’dan güncelleme meseleleri hakkında resmi bir karşılık gelmedi.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu